KOZMETİK’İN MUCİZELERİ 

Sanatçıları her zaman televizyonlarda ihtişamlı olarak görmekteyiz ve saf karizmaları insanlarda inanılmaz bir sevgi ve aşk uyandırıyor. Ama, çok fazla bayıldığımız sanatçılarla en saf halleriyle ve boyasız görsek, belki ilk görünce onları tanıyamayız? Dakikalarca güzellik masasına yatıp mükemmel değişimler yaşamadan gördüğümüz, bizde inanılmaz sevgi oluşturan sanatçılar, belki de hiç bilinmeden dibimizden geçip gidecektir! Bazılarının, küçüklükten olan müthiş bir karizmaya sahip olsa da; Diğerleri şimdilerin sadece makyaj ve estetik harikası! İşte, en çok sorulan ünlülerin kozmetik malzemeler olmadan hallerini size sunuyoruz! Bazıları karşı komşumuzun oğlu kadar normal ve çok saf dururken, diğerleri tam bir düş kırıklığı yaratabilir. Haydi gelin, hazırsanız hep beraber bakalım, “Kötü kadın yoktur, bakımsız kadın vardır” diyip, çayları alıp bakmaya başlayalım!

HADİSE

Yadırgamamak mümkün değil! Genellikle çok ağır makyajlarla sahnelerde ve ekranlarda olan ünlülerin, makyajsız halleri bize biraz ürkütücü gelebiliyor. “Stir Me Up” şarkısıyla hayatımıza giren ve “O Ses Türkiye” yarışmasında jüri olan uzun yıllardır ekranlarda gördüğümüz Hadise’yi yaptığı ağır makyajlarla göz alıcı ve epey iddialı görmeye alışkınız. Sosyal medyada makyajsız halini takipçileriyle paylaşan şarkıcı, makyajla efsanevi bir değişim yaşadığını takipçilerine sunmuştur. Bazıları için şok etkisi yaratan bu makyajsız hali, bazıları tarafından da beğeni alıyor. Özel hayatıyla mercek altına alınan Hadise, jüriliğinde mütevazi yönüyle de sevilen ünlülerden biridir.

GÜLBEN ERGEN

Abartmıyoruz gözleriniz açık kalabilir. Modellik, şarkıcılık, sunuculuk, oyunculuk yapan ve neredeyse her dalda kendini gösteren Gülben Ergen, makyajla hayret içinde bırakan değişim yaşayan ünlülerden biri. Dışarıda gezdiğiniz sıralarda Gülben Ergen ile karşılaşsanız, büyük ihtimalle kendisini ilk bakışta tanımanız çok zor olacak, hatta bu sıradan görüntüsü nedeniyle O’nun Gülben Ergen olduğunu anlamayacaksınız bile. Makyajlı hali bambaşka olan Ergen için makyajlı makyajsız fotoğrafının aynı kişi olduğunu söylemek oldukça zor. Özel hayatında yaşadığı inişli çıkışlı hayatı ve girdiği tartışmalar sayesinde gündemde kalan ve ekranlarda yapılan ağır makyajı, bakımlı saçları oldukça değiştiren 46 yaşındaki sanatçı, 3 çocuk sahibi olmasına rağmen ise düzgün fiziğiyle dikkat çekiyor.

PINAR ALTUĞ

Şaşkınlıktan gözlerinizin yerinden fırlayacağı, sizde şok etkisi yaratan diğer bir ünlü; sunuculuktan oyunculuğa kadar birçok alanda kendini ispatlamış Pınar Altuğ. Makyajlı haliyle bambaşka birine dönüşüyor. Tescilli bir güzelliği olsa da bakım ve kozmetik ürünleriyle de ağzımızı açık bırakmayı sağlayacak kadar havalı olduğunu görüyoruz. Ekranlarda her zaman oldukça bakımlı olan güzel oyuncu, doğal halinde ise bir hayli değişiyor. Kendisine ekrana geçiğ bir rimel ve ruj geçme isteği insanın içinden gelmiyor değil.  Attığı her adımda, yaptığı her açıklama gündeme düşebilen Altuğ, “Çocuklar Duymasın” dizisindeki rolü ve Yağmur Atacan ile yapmış olduğu mutlu evliliğiyle ve kızıyla da sosyal medyada adından söz ettirmeyi başarıyor.

BEREN SAAT

Türkiye’nin “Bihter’i” olmayı başaran zarif oyuncu Beren Saat, sade bir güzelliği olan ve beğeni toplayan isimlerden. Özel hayatında ise pek makyaj yapmayan Beren Saat, estetikle de işi olmayan, kendini seven, naturel güzelliği sayesinde de hem kadınları hem erkekleri etkileyen nadir isimlerden biridir. Güzel gülüşüyle bile makyajın yerini doldurabilen Beren Saat, cilt bakım rutinini detaylı bir şekilde paylaşsa hiç fena olmaz! Ünlü sanatçı Kenan Doğulu ile evliliğini sürdüren güzel oyuncuyu uzak kaldığı ekranlarda yeni projeleriyle görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz.

HAZAR ERGÜÇLÜ

Gözlerinize inanamayacağınız diğer bir ünlümüz, hiçbir makyaj ürünü kullanmadığı bir zamanda kameralarla karşılaşan Hazar Ergüçlü. Güzel oyuncunun 46 yaşında sevgilisi vardır. Onur Ünlü ve Hazar Ergüçlü arasındaki yaş farkı sebebiyle uzun zamandır eleştiri konusu olan ve gündemde kalmayı başaran 27 yaşındaki Hazar Ergüçlü, oyunculuk performansı sayesinde de beğenilen isimlerden olmuştur. Makyajsız fotoğrafları objektiflere yansıyan Ergüçlü’nün cildindeki sivilceler ve kabarıklıklar hayranlarının da şaşırmasına sebep oldu. Son dönemde de “Muhafız” dizisiyle karşımıza çıkan oyuncu, “Kar” filmiyle “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü almayı başararmış ve emeklerinin karşılığını almıştır

IVANA SERT

Genellikle fazlasıyla bakımlı ve ağır makyajlı halleriyle kameralar karşısına geçen Ivana Sert, elbette makyajla da oldukça değişen ünlülerden; ancak makyajsız haliyle de naturel bir güzelliğe sahip. Giyim tarzı, konuşması,  farklı yüz hatları ile sevilen moda ikonu Ivana Sert, makyajsız haliyle de takipçilerinden tam not almayı başarıyor. Düzgün fiziğini de dans etmesine ve düzenli spora borçlu olduğunu belirten Ivana Sert, cildini de her gün temizleyerek nemlendirici uygulamayı da ihmal etmiyor. Güne kahvesi limonlu suyuyla başlayan hoş modacı, güzelliğini de kahveye ve suya borçlu olduğunu da belirtiyor

SİNEM KOBAL

Makyajla gözlerimize inanamayacak kadar büyük bir değişim yaşamayan,  sade güzelliğini hafif makyajla destekleyen Sinem Kobal’ı 13 yaşından beri ekranlarda görmekteyiz. Yıllar geçtikçe de kendinde köklü değişimler yapmayan güzel oyuncu, güzel fiziğini düzenli spora, pürüzsüz ve canlı cildini de aktardan satın aldığı doğal ürünlerle bakımlarına borçlu olduğunu her fırsatta belirtiyor. 3 yıldır ise ünlü oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile mutlu bir evliliği devam eden Sinem Kobal, makyaj ve bakım ürünleriyle şok edici değişim gerçekleşen ünlülere inat, sosyal medya hesabında doğal haliyle paylaşım yaparak hayranlarını mest ediyor

MERYEM UZERLİ

“Muhteşem Yüzyıl” dizisinde rol alan ünlü oyunculuk kariyeriyle hayatımıza giren Meryem Uzerli, mavi gözleri ve bembeyaz teni sayesinde ilgi çeken ünlülerden. Makyajlı ve bakımlı haliyle de oldukça farklı bir güzelliğe sahip olan Meryem Uzerli, doğal haliyle de hayranlarını büyülemeyi başarıyor. Hürrem Sultan rolü sayesinde ekranlara adeta bomba gibi düştükten sonra kendisinde radikal değişiklikler yapan güzel oyuncu, Orta Doğu’nun da ünlü aktörlerinden biri olmayı başarmıştır. Güzelliği kadar oyunculuğuyla da herkesin beğenisini alan Meryem Uzerli, oluşturduğu kozmetik markası ile Arap ülkelerinde oldukça ciddi satış rekorları kırdı.

GÜLŞEN

Hayretler içinde kalacağınızı biliyoruz! Şarkıları ve sesiyle konserlerde sevilen sanatçısı olan Gülşen, yıllardır yaptığı başarılı işiyle piyasada kalmayı başarıyor. Sahnelerinde makyajlı ve bakımlı haliyle tam bir yıldız gibi parlayan Gülşen, makyajsız olduğunda, doğal haliyle ise oldukça sıradan bir görüntüye sahip. Makyaj ürünleriyle yaşadığı harika değişim ve yaptırdığı estetikler sayesinde yıldan yıla farklı bir insana dönüşen Gülşen, doğal görüntüsüyle de akıllara durgunluk verecek kadar farklı oluyor. Kilo vermeyi de abartarak hayranlarından oldukça tepki almış olan şarkıcı, bir süre “pijamalı kız” şeklinde anılarak gündeme gelmiş ardından ruh haliyle birlikte tarzını da değiştirmiştir. Ancak yaptırdığı estetik ve botoksları biraz abartarak Hollywood yanağı bile yaptırmış ve naturel görüntüsünü de kaybetmiştir.

ÖZGE ÖZPİRİNÇCİ

Duru güzelliğe sahip olan, adından söz ettirmiş diğer bir oyuncu ise Özge Özpirinçci. Browni reklamında oynayarak kariyerinde büyük bir çıkış sağlamıştır. “Melekler Korusun” dizisindeki karakterinde başrol oynayan ülkenin tamamında geniş bir hayran kitlesine ulaşan güzel oyuncu, birçok dizi, reklam ve sinema filminde de zamanla karşımıza çıkmıştır. Kozmetik ürünleri sayesinde harika bir görüntüye kavuşuyor olsa da, makyajsız da tanınmayacak kadar farklı hale gelen ünlülerden değil. Sosyal medya hesabından da zaman zaman doğal haliyle paylaşım yapan  güzel oyuncu, her koşulda hayranlarının beğenisini almayı başarıyor. Yaşadığı aşklar da gündemde konuşturan Özge Özpirinçci, 5 yıldır Burak Yamantürk ile aşk yaşamaktadır.

PELİN AKİL

Gözlerinize inanamayacağınız kadar bambaşka olan sıradaki ünlümüz Pelin Akil! Şaşkınlıktan dilinizi yutabilirsiniz, çünkü Pelin Akil makyaj sayesinde o kadar büyük bir değişim yaşıyor ki adeta başka birine dönüşüyor. İkiz bebek annesi ve bir hayli heyecan yaşayan ünlü oyuncu, doğal haliyle de fotoğraflar paylaşıyor ve yine de hayranlarının beğenisini almaya devam ediyor. Kendisi gibi oyunculuk kariyeri olan Anıl Altan ile bir süredir mutlu mesut bir evliliği olan güzel oyuncu, oynadığı tiyatrolar, televizyondaki dizileri, sinema ve reklam filmleri sayesinde de adından söz ettiriyor.