AYDEMİR KURTYAŞAM

SEHER YELİ ESERKEN..

SEHER YELİ ESERKEN…

Sensiz bir hayat, ellerini tutmadan geçen bir ömür, gülen yüzünü göremediğim bir bahar… Her anım seninle, sen olmasaydın eksik olurdum, yok olurdum. Gözlerin hep bana baksın, ellerin hep benim ellerimi tutsun seni çok ama çok seviyorum! İyi ki varsın iyi ki benimlesin. Demiştim ya bir gün ölürsem eğer gülünce dudağının kenarında gamzen oluyor diye sende hayır ya yok öyle bir şey demiştin ya…İşte tam oraya gömün beni vasiyetimdir demiştim..

Seni severken haddimi aşmak istiyorum. Öylesine sonsuz, öylesine soluksuz, nefesimi keser gibi… Dünyadaki herkesin parmak izinin farklı olması, kimsenin sana benim gibi dokunamayacağının kanıtıdır dimi?

SEHER YELİ…..

Bir gün dudakların kurursa okyanusu getiririm sana. Bir gün gelir de ayrılacak olursak aradaki mesafe, yollar ve menziller ne kadar uzak olursa olsun sen yine de omzunu bir yokla. Çünkü elimi orada hissedeceksin! Sakın unutma!..

BEBEĞİM benim..Seni sevdiğimi göreceksin sevmediğim zaman, çünkü iki yüzüyle çıkar karşına hayat. Bir sözcük sessizliğin kanadı olur bakarsın, ATEŞ DE PAY ALIR KENDİNE SOĞUKTAN. Seni sevmeye başlamak için seviyorum seni, sana olan sevgimi sonsuzlaştıracak bir yolculuğa yeniden başlamak için…Sakın unutma..

Öyle bir yerde rastladım ki birazda cüretkar tavırlarla ona.. GELSENE BENİMLE dedim.. O kadar yıkılmış o kadar güvensizdi ki nasıl anlatabilirdim kendimi ona..Gözlerinde sevgi ve derin merak ama kalbi nasırlaşmış ve çok ama çok korkak..

SEHER YELİ…

Dedim ki” Bеn sаnа gönlümü vеrԁim. İyi ԁе gönül ԁеԁiğin nеԁir ki sevgilim. Bеn sаnа hiç gönlümü verir miyim? Çünkü gönül ԁеԁiğin toprağa düşünce toz olur, toprak olur. Bеn ise sаnа ruhumu veririm. Çünkü ruhum sadece sеnԁе sonsuzluk olur!..İçimi durduramıyorum hep bir şeyler almak hep mutlu olsun istiyorum. Biliyorum hediye dediğin nedir ki? Ahhh o güvensizlik..Ama haklısın o kadar çok incitmişler ki seni.. Sende yüzde yüz haklısın.Adam gibi seven kalmamış ki dünyada.. Kadını gömlek değiştirir gibi değiştiren tipler oldukça aşk kutsalına kalpten inanmış insanların sayıları azda olsa şansları olmuyor gibi dimi?  SEHER YELİ ILGIT ILGIT ESERKEN diyor ya Barış abimiz Boşa dememiş aşkın en güçlü ve her şeyden önemli olduğunu..

Sportif bebiş!..Kalbime gel sevgili. Yarın çık gel. Bırak her şeyi bir bekleyenim var de gel. Bir özleyenim var de gel. Gel ki bu şehir adımlarınla anlamlansın. Gel ki bu şehir nefretim olmaktan çıksın. Gel ki nefes alayım Gel. Bana nefes ver NEFES… Senin gözbebeklerin var ya, kadın kadın gülen, insan insan bakan gözbebeklerin. Beni tutsa tutsa gözlerin tutar ayakta. Beni yıksa yıksa gözlerin yerle bir eder. Bir açarsın ki mutluyum. Bir kaparsın her şey elimden gitmiş. İlla birini seveceksen tene değil cana değeceksin. İlla birini seveceksen, dışını değil içini seveceksin. Gördüğünü herkes sever. Ama sen görmediklerini seveceksin, sözde değil özde istiyorsan şayet; tene değil cana değeceksin. Ve O kadar yakınsın ki seni ben sandım, sana o kadar yakınım ki beni sen sandım. Sen mi benim! Ben mi sensin şaşırdım kaldım… Ciddiyet aptalların maskesidir demiş ünlü bir düşünür Çok doğru belki de o yüzden senin yanında şımarık ve neşeli hallerim..

SEHER YELİ..

Bazen önemli olmamalı gidecek olan ya da gelmeyen. Çünkü bazen, başlaman gerekir her şeye yeniden. Ve büyük üstadın dediği gibi canım Sorma bana ne kadar seviyorsun diye Tavanı kadar sokağın dibi kadar cehennemin.. Ve sen Parmağındaki kraliçe tacın, göğsündeki kelebek zincirin, ama en önemlisi nemli nemli bakan kahküllü bir melek))) Unutma O kelebekte ki tek taş benim gözüm..Ve tam Kalbinin üstünde)  SEVGİMLE…

 

 

 

Please follow and like us:

Comment here