Aslında bu sektöre kazandırılan bu işletmeyle hem belediye hem de üniversite son modaya uymuş gibi. Bu furya nereden çıktı anlamak mümkün değil. Aslında çok daha farklı işler ve sağlıkla ilgili yatırım beklerken bir Kafe’nin açılması bazı insanlar için biraz düş kırıklığı oldu gibi. Sağlık bilimleri Üniversitesinin bir cafe açması aslında çok ta elzem değil bize göre..

Bu alana yapılan yatırım ve para çok daha acil işler için kullanılabilir di. Mesela asansörler gibi.. Sıklıkla bozulan ve hastaların illallah dediği bu kısım gerçekten çok zor anlar yaşatıyor ki kalan çok var asansörlerde.

İkinci kısım ise hijyen sorunu. Devlet hastaneleriyle karşılaştırıldığı zaman üniversite hastanelerinde ilgi alaka süper ama hijyen sıfır. Devlette ise tam aksine hijyen ve temizlik süper ama ilgi alaka sıfır denecek kadar az..

Diyeceğimiz o ki haklı olarak eleştiri yapma veya ifade özgürlüğünde bulunma her Türk vatandaşının görevi ama yapıcı ve iyileştirici olması gerekiyor. Biz iki aksaklığı buradan size iletelim istedik. AFSÜ CAFE olayına gelirsek artık yapılmış bir işletmenin çok daha iyi seviyeye gelmesi için elemanların ve idarecilerin yeteneklerine bakıyor. Süleyman Kayacan ismi biçilmiş bir kaftan.