Süperler ve harikalar…Birbirlerini buldular Hatta iftar bile yaptılar. Artık Güzel Antalya’mızda bizimde hemşehrilerimiz bir araya geldi ve harika bir birliktelik oluştu. Bu konuda muhteşem insan Erdoğan Kahya’ya ne kadar teşekkür etsek azdır. O bizden biri elbette. Geçen gün düzenlenen iftar programında bakın nasıl bir araya gelindi. Bunda en büyük katkı şüphesiz Erdoğan abimizin…İyi ki var. Muhteşem ve çok samimi gülen bir yüz..

AFYONLU ANTALYA’LILAR DERNEĞİ (AFAD)

Afyonlu Antalyalılar Derneği’nden Üyeleri İftar Yemeğinde buluştu.

Başaran Otel Yemek Salonu’nda verilen iftar yemeğine üyeler aileleri ile birlikte katıldı. Afyon’lular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Kâhya, Ramazan ayının, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve huzur ayı olduğunu söyledi.

İftar sonrasında bir konuşma yaparak Üyelere katılımlarından dolayı teşekkür eden Kâhya ” İnşallah üye sayısını çoğaltıp başkanlığı genç bir arkadaşıma devredeceğim. Bu işler genç işi biz misyonlarımızı tamamlamak üzereyiz hepiniz hoş geldiniz afiyet olsun ramazanınız hayırlı olsun” dedi. Kahya şöyle devam etti:

“Derneğin kurucu üyesiyim, dinar depremi sırasında kurduk derneğin kurulmasında en büyük desteği o dönemde Tapu Kadastro Bölge Müdürü olan Dinarlı Hadi Önder’den aldık.

Dinar depreminde ilk yardım kamyonlarını dernek olarak biz götürmüştük.

Orda ki acı tabloyu gördükten sonra her hafta gittik ve yardımlarda bulunduk hatta oradan buraya misafir getirdik evlerimizde ağırladık bu bizim aramızdaki kaynaşmayı güçlendirdi”

Derneğin uzun bir süredir atıl kaldığını anlatan Başkan Kahya; Şimdi biz yeniden, nerede kalmıştık diyerek tekrar başladık.Şu anda aramızda bulunan yönetim kurulu üyelerimizi tanıtayım. Süleyman Girgin Türk Hava Kurumu Antalya şubesinin başkan yardımcısıdır. İsmail Hakkı Çelik turizmci Genel Sekreterimiz, Nermin Say mali işlerden sorumlu. Şükrü Şan Dinarlı hemşerimiz, kendisi Antalya Valiliği Yazı İşleri, Müdürü, yönetimde değil fakat bize destekleri devam ediyor” dedi.

Dernekçiliğin insanların tanışması, kaynaşması ve yardımlaşması olduğunu dile getiren Erdoğan Kahya, şöyle devam etti:

“Antalya’da 80.000 civarı Afyonlu olduğu biliniyor. Ama 50 kişiyi bir araya getiremedik tabii önce suçu kendimizde arayacağız, Bundan sonra daha sık bir araya geleceğiz, hep birlikte çok güzel işlere adım atacağız. Daha önce bir kahvaltı yapmıştık görüyorum ki o günden bugüne sayımız artmış böyle yavaş yavaş bir araya gelip çoğalacağız geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Ayrıca başaran otel sahibi Mehmet Başaran’a da verdiği desteklerden dolayı teşekkür ediyorum ” dedi.

Geç saatlere kadar devam eden gecede hemşehriler birbirleriyle hasret giderdi, uzun uzun sohbet ettiler.

VE BİZ AFYON MAGAZİN OLARAK HER ZAMAN YANLARINDAYIZ. DİYORUZ..

 

 Afyon MagazinAfyonCitylife