İlimizde yeterince tanıtımı yapılmayan şu sıralar Vali Sayım Mustafa Tutulmaz la birlikte hayat bulan muhteşem konaklarımız….

Her biri ayrı bir öykü Her biri ayrı bir tarih.. Manisa Kula veya Safranbolu evlerini kat ve kat geçen tarihi doku ilimizin belki de

Kültür ve Sanat Evi; Ak Mescit Mahallesinde; Ot Pazarı Cami ile Hacı Ömer Cami arasında tarihi dokunun içindedir. Eski ambar olarak da bilinir. 632 metre karelik alanı kapsayan, Son Dönem Osmanlı mimari özelliklerini taşıyan, üç kat görünümlü, altı taş üstü kerpiç- ahşaplı kârgir bir yapıdır. 1910 yılında Cafer GENELİOĞLU tarafından yaptırılmıştır.

2017 yılında Afyonkarahisar Belediyesi tarafından restore edilen konak Kültür ve Sanat Evi olarak hizmete girmiş ve her odası Afyonkarahisar kültürünü yansıtır özelliklerde dekore edilmiştir. Örneğin; gelin odası, keçe yapım odası, geleneksel afyon mutfağı gibi. Fotoğraf @ sln. fotoğraf

Aslına bakarsanız yazın inanılmaz bir seyirlik hale gelen bu konaklar kışın ise farklı bir kimliğe bürünerek insanı içine alan bir yapıya sahip..

Anlatmak istediğimiz o ki buraları mutlaka gezip görmeniz gerekiyor.