instagram @makeupdemet.kayra

Merhabalar ben Demet Büyükkayra. Profesyonel Makyaj Uzmanı ve Eğitmeniyim. Daha çok Özel gün makyajları, katalog makyajları ayrıca klip makyajları yapıyorum. En önemlisi de yaptığım işten büyük keyif alıyorum. Tıpkı resim yapar gibi. Benim tualim de yüzler. Makyaj bir sanat. Yanlış ellerde yapılan uygulamalar gerçekten kötü sonuçlar yaratabiliyor. Bu nedenle özellikle Gelin adaylarının makyajlarını mutlaka bir uzmana yaptırmaları gerekiyor. Yıllar sonra gelin fotoğraflarına baktıklarında pişman olmamaları için.

İşte bende bu yüzden özellikle Makyaj Sanatçısı olmak isteyen arkadaşlara eğitim veriyorum. Çünkü makyaj sadece boyanmak değil kişinin kendinde beğendiği yerleri ön plana çıkartmak beğenmediği yönlerini geri plana itmektir. Bunu yapabilmek içinde iyi bir eğitim almak şart.

Artık günümüzde bayanlar özellikle Sosyal medya sayesinde Makyaj konusunda oldukça bilinçlendiler. Bu nedenle de makyaj artistlerinin kendilerinin sürekli geliştirmeleri ve yenilikleri takip etmeleri gerekiyor.

Bugün bende sizlere kendi yüzünüzde uygulayabileceğiniz güne başlarken kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayacak pratik makyaj makyaj tüyoları vermek istiyorum. İşin sırrı kendi yüzünüzü tanımaktan geçiyor. Aynaya baktınız yüzünüzde en beğendiğiniz bölge neresi?

Gözleriniz mi? Elmacık kemikleriniz mi? Dudaklarınız mı?

Eğer gözlerim diyorsanız gözleriniz ön planda olmalı. Nasıl mı?

Gözlerimizin küçük ya da büyük olması fark etmez öncelikle kaş altlarınız mutlaka aydınlık olmalı bunun içinde açık renk bir far kullanmalısınız ben günlük makyajda mat farları öneririm krem rengi ya da kırık beyaz bir farla kaş altını aydınlatmayla başlayabilirsiniz bu uygulama göz makyajını daha belirgin hale getirir. Daha sonra kıyafetinize uygun bir farla göz kapaklarınıza hafif bir geçiş yapın bunun için far fırçası kullanabilirsiniz ama fırçam yok diye de üzülmeyin yüzük parmağınızla da bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Pigmeti yüksek far kullanırsanız daha sorunsuz bir şeklide uygulama yapabilirsiniz. Göz pınarlarınıza kaş altına kullandığınız açık renk farı uygulamayı unutmayın. Eyeline çekmek her bayanın kolayca yapabildiği bir uygulama değil. Onun içinde kesik uçlu bir eyeliner fırçası ve siyah ya da acı kahve far ile kirpik diplerinize küçük dokunuşlarla geçiş yaparsanız gözlerinizde eyeliner varmış gibi bir etki yaratabilirsiniz. İri gözler sadece göz içine küçük gözler ise hem göz içine hem de gözaltlarından dışına kalem çekerek göz makyajını tamamlayabilirler. Küçük gözlerde küçük bir fırça yardımıyla sürülen kalemi dağıtırsa daha natürel bir görüntü yakalayabilirler. Sıra geldi Rimel e ?

Rimel sürerken gözlerinizi n daha çekik durmasını istiyorsanız dokunuşlarınız yana doğru olmalı. Çekik gözler rimeli sadece yukarı hareketlerle uygularsa daha iri bir görüntü elde edebilirler. Bu haftalık bu kadar sevgili hanımlar bir dahaki yazımda elmacık kemiklerimizi ve dudaklarımızı nasıl daha güzel gösterebiliriz onların tüyolarını vereceğim.  Yeniden görüşmek üzere sevgiyle kalın ..