İlimiz gözde kuruluşlarından Fertillife Sağlık Kurumları her geçen gün sağlıkta yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor.

“Yapay zeka ve Derin öğrenme tabanlı Sağlık Teknisyenliği” için Sağlık kurumu Fertillife ile bir protokol yapan Afyonkarahisar Atatürk Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi yetkilileri Fertiilife Sağlık Kurumları Yönetim kurulu Başkanı Dr. Fatih Öğüç’le bir araya gelerek kalabalık bir basın huzurunda imza attılar. Düzenlenen etkinlikte açıklama yapan Fertillife Sağlık Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fatih Öğüç “ Çok değerli hocalarımızla birlikte teknolojinin en üst limitinde yapay zekânın sağlık sektöründeki yansımalarını ve gelecek nesilimiz olan sağlık ordumuzun genç neferlerinin bu dijital çağda çok daha verimli çalışabilmeleri için okulumuzla aramızda bir sağlık protokolü imzaladık. Amacımız mezunlarımızın dijital çağda sağlık ordumuzda çok daha bilimsel ve yeniliklere açık olmalarını sağlamak “ dedi.

ÖĞÜÇ”YAPAY ZEKA VE SAĞLIKTAKİ ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK”

Düzenlenen etkinlikte basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Öğüç “Tüp bebek ve kadın doğum çocuk sağlığı konusunda şehrimizin nadir kuruluşlarından biri olarak inanılmaz yatırımlarımıza devam ediyoruz. Afyonumuzu seviyoruz ve bizim memleketimizin insanlarına yardımcı olmak bizim vefa borcumuzdur. Dünyanın sayılı cihazlarından olan embriyoskop plus cihazımızla afyon ilimizin dahası memleketimizin ne kadar şanslı olduğunu burada vurgulamak istiyoruz. Bu cihaz şu an faaliyete geçtiğimiz günden beri burada hizmet veriyor. Hemşerilerimiz kaliteli hizmeti hak ediyor” dedi. Törende konuşan Okul müdürü Ömer Peker ise” Fertillife Sağlık Kuruluşlarıyla okulumuz bu işbirliğinde çok daha üst düzey bir çalışma alanı yaratarak yapay zekânın sağlıkta ki önemini ortaya çıkartacaktır. Okul olarak bizler buradan mezun olacak öğrencilerimizin staj imkânlarını da hastanemizde değerlendireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun diyorum “ dedi. Karşılıklı protokol imzalarının ardından tören karşılıklı fikir alışverişiyle son buldu.