AFSÜ-SUAM Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Ali Tuncer, AFSÜ Sağlık Kültür Daire Başkan V. Filiz Özden Yılmaz, AFSÜ-SUAM Başmüdürü Hatip Aydın, AFSÜ-SUAM Başhemşiresi Muharrem Berk, AFSÜ Genç Kızılay Öğrenci Topluluğu Danışmanı Öğr. Gör. Serkan Şen ve Protokol kapsamında daha pek çok önemli ve kilit isimlerle değerli hocamız gerçekten Afyon için müthiş bir şans olarak değerlendiriyoruz.

Neden derseniz göreve geldiği günden beri sağlık bilimleri Üniversitesini kalkındırmak için son derece başarılı işlere imza atan ve sözünü, özünü sakınmadan herkesin başarılı işler yapması için harcayan bu değerli hoca son dönem ilimiz protokolündeki en göze çarpan isimlerin başında geliyor. Kemik iliği bankasından tutunda, tüp bebek konusundaki son dönem hızlı çalışmaları ve Afsü cafe gibi değer katan marka tesisleriyle Nurullah hocamız adeta uykuya veda etmiş gibi.. Yoğun mesaisini kafasını sadece ilimizin çok daha ileriye götürecek proje ve yatırımlarla yoran hocamız,  gerçekten başarılarıyla ve performansıyla göz boyuyor.Şu an onun tek derdi nasıl insanlara ve şehrime faydalı olabilirim düşüncesi..Ekip olarak son dönem yetenek dolu bilim adamlarıyla çalışan ve onları elinde ilimizde tutmak için olağanüstü bir gayret gösteren rektörümüz, bünyelerinde bulunan kafelerinde ki deneyimli ve işinde uzman elemanları ve müthiş müdürleri Süleyman Kayacan’la birlikte muhteşem projelere imza atmak için gece gündüz koşturuyorlar.

Rektörümüz Prof. Dr Nurullah Okumuş hocamız proje bazlı çalışmalarını sonlandırmadan asla bitmiş gözüyle bakmıyor hiçbir olaya… Onun için en önemli şey gerek yatırımlarda, gerekse proje aşamalarında sonuç kısmı..İşte bu yüzden başarı ortaya çıktığında en çok kendisi seviniyor Neden mi elbette memleketi ve yaşadığı şehri afyonu için..

TERMAL KENT İÇİN ÇALIŞMALAR HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Av. İbrahim Yurdunuseven, Rektör Prof. Dr. Nurullah Okumuş ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu görüş alışverişinde bulundular.

Şehrimizde hayata geçirilmesi planlanan Termal Kent’in önemi ve kuruluşu için izlenmesi gereken yol ve işbirliklerinin görüşüldüğü toplantıda ilk olarak Rektör Prof. Dr. Nurullah Okumuş katılımcılara bir sunum yaptı. Termal kentin kurulmasının planlandığı alanın “Sağlık Endüstri Bölgesi” olarak ilan edilmesi için yapılan çalışmalar ve gelinen nokta hakkında görüşlerin sunulduğu toplantıda, kurulması öngörülen yönetici şirkette TOBB’un da yer alması hakkında temenniler dile getirildi.

Ziyarette ayrıca Hisarcıklıoğlu’na Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser tarafından yerli otomobilin mermer üzerindeki kara kalem çizimi hediye edildi. Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar’ın meşhur mermerine Türkiye’nin otomobilini nakşeden Afyonkarahisar Heyetine Teşekkür etti.