İlimiz şu sıralar Moto Cross rüzgârı ile savruluyor desek abartmış olmayız. Dünya Moto Cross Şampiyonasının yanı sıra inanılmaz konserlerle canlılığını koruyan şehre sanatçı yağmuru da hızla esmekte.

Motor sporlarının da devam ettiği etkinlikler de hem yarışmalar hem de kültürel faaliyetlerde tüm hızıyla devam ediyor.  Toplam 3 gün olan (6 Eylül 7 Eylül 8 Eylül ) Moto Cross şampiyona etkinliklerinde akşam saatlerinde ise halk konserleri de büyük ilgi görüyor.

İlk gün sanatçısı FEDON, hem Türkçe, hem de Grek ve Rumca şarkılarıyla kendisini izlemeye gelenleri adeta büyüledi. Kalabalık bir davetli topluluğu tarafından izlenen sanatçı ilimize övgüler yağdırırken, en güzel eserlerini de tüm Afyonlulara armağan etti. İlerleyen yaşına rağmen kıvrak müziklerle kalabalığı coşturan müzik adamı eserlerini toplulukla birlikte keyifle seslendirdi. Geç saatlere kadar devam eden etkinliklerde festival alanında ilimiz firmaları da stantlarını açarak kendilerini tanıtma imkanı buldular.  Bunun yanında ilimiz< dışında festivale iştirak eden yabancı firmalarda şehrin yöresel lezzetlerini de tatma imkanı bulurken Afyonkarahisar’ı hiç böyle bilmiyorduk diyerek şaşkınlıklarını da dile getirdiler. Festival alanına gelen ilimiz aileleri de hem etkinliklerden yararlanma imkanı buldular, hem de eğlenceli ve hoş anlar geçirdiler. Festivalin ikinci ve üçüncü gece konser sanatçıları                 ( ALEYNA TİLKİ, MURAT BOZ)