Berna Göçmen Tokman,  Funda Güleç Yaman ve TOBB Kadın girişimciler kurulu Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odasın’dalar.

Afyonkarahisar’da başlıyoruz…diyorlar..

Kadınların ekonomik hayata katılım konusunda gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlenmesi ve ekonomik kalkınmada aktif rol almalarının desteklenmesi amacıyla TOBB,Habitat Derneği,İstanbul Teknik Üniversitesi ve Coca Cola Türkiye İşbirliği ile yürütülen Kız Kardeşim Projesi bu eşitsizliği ortadan kaldırmakta önemli rol oynayacak olup bu yıl 30 pilot ilde eğitimler yoluyla 9000 kadına ulaşacaktır.

Eğitim müfredatları…

1.Finansal Biliç Programı

2.Bilişim Programı

3.İletişim Programı

4.Girişimcilik Programı..

Buraya kadar her şey güzel ve hoş…Ama anlamadığımız bir konu var. Hem Amerikanın bize çektirdiği sıkıntılarla uğraşıyoruz . Neredeyse ülkemizin üstüne kara bulut gibi çöküyorlar. Hem de bu projede Coca Cola ile işbirliği yapıyoruz. Hatta Mübarek Ramazan ayında iftar sofralarının baş içeceği diye reklamlarda izliyoruz. Biz Afyon Magazin olarak bu ilginç çelişkiyi anlamıyoruz. Neyse artık yapılacak bir şey kalmıyor. Hanımlarımız daha iyi bilir diye yapılan hizmeti sizlere aktarmak istedik.

 

Afyon MagazinAfyonCitylife