Onların işi gücü katmer ve unlu mamuller..

Şehrin iki güzel ailesi yan yana geldiler ve tüm samimiyetleriyle dükkanlarını açıp adını “Afyon Katmer” koydular. Tüm hünerlerini de birleştirip lezzet dolu diyarlara tüm ilimiz insanını tanıştırdılar..

Ömer Faruk Yazıcı ve değerli eşi Meral Çağlar Yazıcı ile Emre Çetin ile değerli eşi Belgin Aslan Çetin çifti Afyon katmeri tüm güçleriyle ilimize kazandırırken şehir yemek kültürüne de damgalarını vurdular. Neler yok ki bu dükkanda..

Kekler, gözlemenin her çeşidi, bükmeler,ağzı açıklar, börekler, kahvaltılar, simitler, unlu tatlı ve tuzlu mamuller, aklınıza ne gelirse hepsi mevcut. Çok şık ve nezih dükkanlarında geleneksel yöresel ürünlerin tamamı var. Son derece ekonomik ve lezzet dolu mamullerde hem samimiyet hem de hesaplı yeme içmenin keyfi mevcut. Özel günlerde özel siparişler, tatlılar ve enfes ev baklavaları da çabası..Emre beyin sohbeti ise son derece keyifli. Yani anlayacağınız bu dükkanda hayat var. Karnınız mı acıktı? Hiç sorun değil. Tam il çarşısının göbeğinde üstelik sıcak ve leziz bükmeler katmerler gözlemeler sizi bekliyor.

 

 Afyon MagazinAfyonCitylife