AYŞE BARUTCU

NLP EĞİTMENİ YAŞAM&ÖĞRENCİ KOÇU

Marka danışmanı. Ogansia Afyon satış danışmanı..Müthiş bir insan ve insanların sağlıklı tüketim yapmaları için deyim yerindeyse inanılmaz bir çabanın içine girmiş ve çok ta başarılı olmuş bir insan… Rahatlıkla Afyon’un Canan Karatay’ı diyebiliriz.

Hazır kahve ile Ogansia kahvelerinin farkını bize o kadar güzel anlatmış ki..bakın Ayşe hanım yazısında nelerden bahsediyor”

ÜÇÜ BİR ARADA GİBİ HAZIR KAHVELER:

Kahve sade olarak içildiğinde sağlık için zararlı değil, hatta faydaları da var. Ancak, 3’ü bir arada gibi bir sürü ilave maddeler ve şeker katılarak sunulan hazır kahveler sağlığımız için son derece zararlı.Aşırı kahve tüketimi kalbin ritmini olumsuz yönde etkiliyor. Kahvenin içerdiği kafein fazla tüketildiğinde, kalpte ritim bozuklukları meydana gelebiliyor. Düzensiz kalp atışları kalp çarpıntısına ya da taşikardi gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor. Doktorlar özellikle kalp hastalarının sınırlı miktarda kahve içmelerini tavsiye ediyor.Hazır kahvelerin uzun zamanlardan beri migreni tetikleyen uyarıcıların başında sayılıyor. Kahvenin bileşenlerinin beyinde bulunan kan hücrelerini tetikleyerek migrene neden olduğu, araştırmalarda görülüyor.

TANSİYONA DAVETİYE

Yapılan araştırmalarda kafeinin, tansiyonu hızla arttırdığı ve kalp ritmini ciddi manada etkilediğini ortaya koyuyor. Öyle ki yapılan deneylerde, günde 250 gr. ve üzerinde kafein alan deneklere göre, hiç almayan deneklerin tansiyonlarının çok daha stabil ve olağan sınırlar arasında olduğu tespit edilmiş durumda.

Ülseriniz varsa eğer kahve tüketirken bir kez daha düşünün. Çünkü kahve Ülser ve buna benzer mide hastalıklarının oluşmasına neden olmasa bile var olan rahatsızlığın daha da kötüye gitmesine neden olur.

KAHVE MİDEDE ASİT SALGISINI UYANDIRIR.

Şeker hastalığı olanlar hazır kahve içerken dikkatli olmalıdır. Yapılan araştırmalara göre yemek saatinde yükselen kan şekeriyle birlikte içilen hazır kahvenin şeker hastalarını olumsuz yönde etkilediği gözlenmiştir.

HAZIR KAHVE TÜKETİMİ VÜCUTTA SU KAYBINA SEBEP OLDUĞU BİLİNMEKTEDİR.

Katkı ilaveli toz kahvelerin içeriğindeki fazla şekerin vücudumuza ciddi zararı olacaktır. Ayrıca, süt tozunun içinde bir de “melamine” maddesi vardır. Süt tozu süte kimyasal maddeler ile işlemler uygulayarak ve ayrıca yanmasını sağlayarak süt özünün dibe çökmesidir.  Melamine, petrol türevi bir madde olup bildiğimiz tabak yapımında kullanılır. Süte katıldığında sütün içeriğindeki protein oranını göstermeye yarayan bir maddedir. Melamin biraz fazla katıldığında sütteki proteini olduğundan yüksek göstermeye yarar. Karaciğere girdiğinde karaciğerin baş belasıdır. Karaciğer bu işlemler ile uğraşmaktan yorulurken yağ toplatır, karaciğer yağlanması meydana getirir. Vücut yağlanır ve damar yollarına kadar yağ tutar. Bu süt tozu hazır bebek mamalarında, hazır çorbalarda, bebe bisküvilerinde ve marketten aldığınız çoğu yoğurtta da bulunabilmektedir.

Araştırmalar günde iki paket içilen sigara ile dört fincan pek çok madde ilaveli hazır toz kahve içmek aynıdır. Tek farkı biri dumanlı zehirdir, diğeri ise melaminli zehir. Sonuç olarak ikisi de sizi kansere götürebilir”

OGANSİA İLE İLGİLİ GENEL BİLGİ VERMEK GEREKİRSE DİYOR HOCAMIZ;

OGANSİA 2015 YILINDA BURSA DA KURULMUŞ. KURUCUSU YUNUS EMRE OGAN. SEKTÖRÜ WELLNESS SAĞLIKLI YAŞAM SEKTÖRÜ DİYOR VE EKLİYOR”

YER ALDIĞI PAZAR İSE SAĞLIKLI YAŞAMI DESTEKLEYİCİ GIDA TAKVİYELERİ, HER TÜR RAHATSIZLIK DA ÖNLEYİCİ VE TEDAVİ SÜRECİNDE DESTEK OLABİLECEK ÜRÜNLER, SAĞLIKLI VE ŞİFALI ORGANİK KAHVE, DOĞAL DERMOKOZMETİK ÜRÜNLERİ, KİŞİSEL BAKIM DA AĞIZ SAĞLIĞI SAÇ BAKIMI EL VE AYAK BAKIMI ÜRÜNLERİ, 22 AVRUPA ÜLKESİNDE SATILMAK TA TÜRKİYE DE GEREKLİ İZİNLERE SAHİP. DÜNYA STANDARTLARINDA KALİTE BELGELERİNE SAHİP. HELAL SERTİFİKALI ÜRÜNLER.  VATANDAŞLARIMIZ İSE İSTEDİKLERİ ZAMAN AFYON OFİSİMİZDE DETAYLI BİLGİ İÇİN AYŞE BARUTCU 05057392443 NUMARASINDAN ULAŞABİLİRLER. SON OLARAK DEĞERLİ HOCAMIZ UZMANI OLDUĞU ALANLARI BİZE AKTARIYOR.

SAĞLIKLI YAŞAM DANIŞMANLIĞI

KİLO DENGELEME PROGRAMI

KARİYER EĞİTİM PROGRAMLARI

BİREYSEL YAŞAM KOÇLUĞU

BİREYSEL ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE

OGANSİA TANITIM SEMİNERLERİ YAPILMAKTADIR.

BU KADAR SÖZDEN VE BİLGİDEN SONRA BİZDE BU BAŞARILI VE YETENEK DOLU İNSANLARIN MUTLAKA ÖN SAFHALARA ÇIKIP FAYDALI BİLGİLERİ HALKIMIZLA DAHA ÇOK PAYLAŞMALARINI TEMENNİ EDİYOR, AFYON MAGAZİN OLARAK BAŞARILAR DİLİYORUZ.

 

Afyon MagazinAfyonCitylife