Şükriye Yumuturuğ öge ve değerli sanatçı kardeşlerinin konserlerle dolu hayatları tüm hızıyla sürerken, sanatsever halkımızda onların icra ettikleri eserlerle mest oluyorlar.

Elbette değerli kardeşimiz hem çalışma hayatında hem sanat hayatında hem de annelik gibi kutsal bir görevde gerçekten harikalar yaratıyor. Bunun yanında enstrüman ve müzik aletleri onuşunda sürekli bir gelişim içindeler.

Yapılan çalışmaların ardından heyet olarak seyircinin karşısına çıkmak hele ki ilimizde sanat hayatında sıklıkla sanatın tüm renklerini izleyenlere sunmak karşısında alkışları hak etmek onların görevi. Sanat musikisinin inleyen nağmeleri onların buğulu seslerinde resmen hayat buluyor ve seyirci onları ayakta alkışlıyor. Bu şu demek oluyor bazılarına göre gereksiz işler onların asil vazifesi konumuna geliyor. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “ Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” işte fazla söze gerek var mı?  Siz beyaz kelebekler lütfen daha çok sesiniz çıkması dileğimizle..

 

Afyon MagazinAfyonCitylife