Aktan: ‘Güvenlik görevlisinin işgüzarlığı’

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın talimatı ile Park Afyon Alışveriş Merkezi’nde Türk Bayrağı dağıtan Vefa Sosyal Destek Grubu Üyesi Bilal Işıklı, AVM’deki bir güvenlik görevlisinin kendisine hakaret ederek dışarı attığını iddia etmişti.

Sosyal medyada büyük tepki çeken bu olayla ilgili Park Afyon Alışveriş Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aktan Afyon Vizyon internet sitesi sahibi Saadettin Ulusoy’a açıklamada bulundu.

AVM’de çalışan bir güvenlik görevlisinin işgüzarlığı olduğunu belirten Aktan: ” Türk Bayrağından kim rahatsız olurki? AVM Yönetiminin bilgisi dışında bir güvenlik görevlisinin işgüzarlık yapıp bayrak dağıtan vefa destek grubu üyesine terbiyesizce yaklaşımı olmuş. Alışveriş merkezimizde Türk Bayrağı dağıtılması bize gurur verir. Hem güvenlik müdürü, hemde güvenlik görevlisine gerekli uyarı yapılmıştır” dedi.

Afyon Magazin olarak sadece uyarı verilmesi ve olayın öylesine üstünün kapatılması gerçekten bizleri de üzmüştür .Milletin değeri ve manevi temsilcisi olan bayrağımızın dağıtılmasını engellemek tam anlamıyla, üstelik Valilik gibi bir makamın çalışanlarının engellenmesi kelimenin tam anlamıyla skandal ve aymazlık bir hareket olduğunu buradan duyurmak isteriz.