Atladılar uçağa ve gittiler Güney Afrika’ya Elbette tatile veya keyfine değil. Orada bulunan yoksul, muhtaç sahibi, fakir insanların sağlık sorunlarına derman olmaya…

Fertillife hastanesi sağlık gurubu tecrübeli doktorları Dr. Fatih Öğüç ve Dr. Elçim Bayrak, Güney Afrika’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan Somali ülkesinin başkenti Mogadişu şehrinde göç alan yardıma muhtaç sağlık sorunları olan insanların yardımına hızır gibi yetiştiler.

Aslında çoğu doktor sağlık ve benzeri konularda Avrupa tercihlerini veya uzak doğu ülkelerini ziyaret ederken bu iki güzel insan gerçekten yardıma muhtaç insanların bulunduğu alanda tıbbi dehalarını da konuşturarak adeta birer sağlık meleği olup muhtaç insanların yaraları sardılar.

Düşünsenize 3500km yol kat ediyorsunuz Açlığın ve sefaletin yaşandığı bir ülkede üstelik çatışmaların savaşların yaşandığı bir Afrika ülkesinde insanların yaralarına derman olup çok zor şartlarda tıbbi tedaviler uygulayıp ülkenizi gururla temsil ediyorsunuz. Yardımsever doktorlarımız bu ülkede bu işi yaparken hiç bir karşılık beklemeden sadece minnet dolu bakışların ödülünü alarak evinize geri dönüyorsunuz. Ayrıca orada görev yapan hekim ve hastane çalışanlarına mesleki tecrübelerinizi de aktarıyorsunuz. En güzeli de ne biliyor musunuz? Dr. Fatih Öğüç ilimizde hizmet veren FERTİLLİFE HASTANESİ TÜP BEBEK MERKEZİ SAHİBİ.. Yani şehrimize ciddi yatırım yapan bizden biri.

Onunla ne kadar gurur duysak azdır. İyiliksever sağlık meleklerimiz (DR.FATİH ÖĞÜÇ VE DR ELÇİM BAYRAK) dil, din, ırk ayrımı yapmadan Hipokrat yeminlerine sadık kalarak insanlığa sağlık sunmanın haklı gururunu yaşatıyorlar. Bu arada şunu da hatırlatmakta yarar var. Bu çok önemli gelişmeyi size aktaralım istedik. İlimizde ekim ayı içerisinde çok önemli sağlık kongresi gerçekleşecek. Türkiye’nin kadın, doğum ve tüp bebek doktorları, embiriyologlar, uzman insanlar ve tıp dünyasının kaliteli isimlerinin de katılacağı bir sağlık kongresi gerçekleşeceği müjdesini de verelim istedik.