Her sene yenilenen yüzüyle şehir merkezindeki tüm ihtişamıyla ve gülen yüzüyle Soydan Otel misafirlerini her zaman kucaklıyor. Otelin yapısı mimarisi ve tam da şehrin tam ortasında yer alan konumuyla en önemlisi güler yüzlü patronu BAŞARILI VE İŞ ADAMI İhsan Soydan beyefendiyle hizmette sınır tanımıyor SOYDAN OTEL..

Şehrimizde bu gülen yüzü tanımayan yoktur. Onun samimiyeti neşesi olaylara bakış açısı ve müthiş yardımseverliğiyle taraflı tarafsız herkesin gönlünde ve kalbindedir İHSAN SOYDAN. Nüktedanlığı, personeline olan sevgisi, çocukları ve torunlarıyla aslında tam Osmanlı beyefendisi ve müthiş bir değer ilimiz için İHSAN SOYDAN..

Şehirde turizm onunla başladı desek inanın abartmış olmayız. Çok zor ve meşakkatli yoldan geçen başarılı girişimci ve İş adamı herkesin gönlünde ayrı bir yer etmeyi başarmış ender kişiliklerden Adeta canlı bir tarih o..

Afyon Magazinin  bu haftaki konuğu Afyonkarahisar’da turizm ve otel denildiğinde ilk akla gelen isimlerden Turizm işletmeci İhsan Soydan. 1946 yılında Afyonkarahisar’da dünyaya gelen Soydan, evli ve dört çocuk babası. Turizm sektörüne 1985 yılında mülkiyeti Afyon Belediyesine ait olan Emek Otelinin işletmesiyle başlayan İhsan Soydan, ilerleyen yıllarda Ömer Termal, Midas Termal ve Soydan Termal Otel gibi tesisleri işletmesiyle ilgilendi. Halen merkezde bulunan Soydan Otelin işletmesini yapan İhsan Soydan ile Afyonkarahisar turizmini konuşmak bile başlı başına bir olay. Ailesi evlatları ve dostlarını asla ihmal etmeyen yakışıklı iş adamımız vefasıyla da adeta yıldız gibi parlıyor.Onun en güzel özelliklerinden birisi de meşhur kahkahası. İnanın Tüm Türkiye bırakın, Afyonu onun şen neşeli ve keyifli hallerini çok seviyor. Oteli ise her daim dolup taşmakta. Bunda onun tüm işlerle ilgilenmesi elbette çok büyük etken.Otelin kendini yenileyen yüzü her zaman müşterilerine huzur veriyor. İhsan beyin yenilikçi ve modern düşüncelerini otelinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Kısacası Soydan Otel Afyonkarahisar’ın resmen yaşayan tarihi dokusu..

 

Afyon MagazinAfyonCitylife