Biz bu kadınlara desteği sonuna kadar veririz. Afyon Magazin olarak yaptıkları süper işleri ve kadının iş gücündeki muhteşem enerjisinin de sonuna kadar arkasındayız. TOBB Kadın Girişimciler Başkanı Berna Göçmen Tokman, üye arkadaşı Rabia Erçolak Güzbey ile birlikte Makbul’e Butik ve Doğal Ürünler’deler.

Başkan Berna Hanım diyor ki” TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu olarak kırsalda kadının kalkınması için yapacağımız projeler ile ilgili teknik geziler düzenliyoruz.

Antalya’da ikinci ziyaret yerimiz atölye ve işletme dışında Antalya Kadın Girişimi Kooperatifi ve Engelliler ile Engelli Çocuk Annelerine Destek amacıyla üretim yapan Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi oldu. Kadın kooperatiflerinin ürünlerinin satışını yapan Makbule Doğal Ürünler Mağazası ise iç dizaynı ile dikkat çekerken ürünlerin kadın elinden çıkması içeriye ayrı bir güzellik katmış. Başarı asla tesadüf değil..

Başkan Berna Göçmen Tokman, Rabia Erçolak Güzbey ve Hatice Adıgüzel ile birlikte bu seferde Alpha Tasarım Atölyesi’ndeler.

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu olarak kırsalda kadının kalkınması için yapacağımız projeler ile ilgili teknik geziler düzenlemeye devam ediyoruz. Antalya’da üçüncü ziyaret yerimiz Alpha Tasarım Atölyesi. Antalya’da turizm sektöründe çalışırken eşine hediye edilen su kabağından yapılmış lambayı beğenen Hatice Adıgüzel dekoratif su kabağı lambasının üretimini yaparak bunu meslek haline dönüştürmüş.10 yıl önce Aksu ilçesindeki 10 dönümlük arazilerine su kabağı ekerek işe başlamış. Ektiği kabaklardan lamba, abajur ve dekoratif ürün yapıp iç piyasadan sonra yurt dışı pazarlara da açılan ürünlerini Macaristan, Almanya, Hollanda, İngiltere, ABD ve Estonya’ya gönderen Hatice Hanım ürünlerini e-ticaret sitelerinde de satışa sunmuş.

Girişimciliğin ve başarının bir reçetesi yoktur. Girişim ve başarı hikâyelerinin altında sihirli bir formül de yoktur. İstemek ve inanç vardır. Eğer fikrinizde inanç

Varsa sonuç mükemmel olacaktır.

İşte kadın girişimciler işte muhteşem sonuçlar..