Gerçekten göreve başladığından beri hem vatandaşın hem de şehrin sorunları noktasında kimsenin sözleriyle hareket etmeyen ve olay yerini bizzat kendisi kontrol eden Başkan Zeybek yeşil ve doğa konusunda ise daha bir hassas davranıyor.

Şu sıralar ilin belirli noktalarında ki yeşil alanlar konusunda zeybek başkan, adeta oto kontrolü sağlarken tek tek dolaşarak son durumlarına da bakıyor. Belediye heyeti yeşil alan sayısını daha da arttırmanın hesaplarını yaparken Başkan Zeybek bizzat elleriyle yeşil alan düzenlemesi yapıyor çiçek dikiyor toprakları havalandırıyor..

Bu dönem yeşil alan kısımlar canlandırma yöntemleriyle şehre kazandırılırken Zeybek başkan ferforje yeşil alan bahçe düzenlemeleri doğal yaşam alanları düzenlemeleri konusunda deneyimli personelleriyle bu işten alnının akıyla çıkarken bizlere şunu da düşündürdü. “Artık bu şehiri yönetecek ve seçilecek insanların doktor avukat gibi meslek guruplarının dışında olması gerektiği.. Çünkü asırlardır hep bu meslek gurupları vekillerde dâhil şehre pek bir katkı sağlamadıkları görülüyor. Halkın içinden gelen ve işin uzmanı olan şehir plancıları, müteahhitler, mimarlar mühendisler, planlamacılar çevre ve şehircilik elemanları konuya daha yatkın olmaları..