Boşuna dememişler. Çok gezen mi Çok okuyan mı ..Hala cevabı muallakta olan bu karmaşanın bazen cevabını rahatlıkla buluyoruz. Kayseri ilindeki hakim bir tepede duran bir Airbus tipi uçağı durur vaziyette görünce, doğrusu merak edip yanına gittik. Bir de ne görelim. Gerçek bir uçağın dahası uçuş ömrünü tamamlamış bir airbus’ın restoran ve cafe’ye dönüşmüş olduğunu görmek hem bizi çok şaşırttı hem de “vay canına” dedirtti. Konuşlanan tepede dizayn edilerek restoran ve cafe tarzı bir uçağa benimsetmek gerçekten yaratıcılık isteyen bir iş. Öğrendik ki Belçikalı bir iş adamı ömrünü tamamlayan bu uçağı memleketine getirerek dahiyane bir fikirle bu hale getirmiş.

Hem bistro hem de restoran olarak iç dizaynına çok dokunmadan harika bir işi, hizmet sektörüne kazandıran bu akılcı buluşu birazda hayıflanarak “Keşke bizim Afyonumuzda olsaydı” serzenişiyle seyrettik, konuk olduk, ikramlarımızı tattık.

İç kısmı tamamen restoran ve bardan oluşan airbusta renk kartelası süper olarak dizayn edilmiş.Neredeyse tüm kayseri bu harika yerde çayını Erciyes dağının karşısında açık ve temiz havada içmek, yemeğini yemek ve çocuklarını dahası, ailesini gezdirmek için adeta kuyrukta bekliyorlar. Tabi ki resim ve hatıra çektirmek ise ayrı bir keyif..Tebrik ve takdir etmemek elde değil. Gezdik,gördük, keyif aldık,çayımızı kahvemizi yemeğimizi afiyetle yedik..

 

 

 Afyon MagazinAfyonCitylife