Nice zamandır buraları gezelim görelim .Gerçekten anlattıkları kadar var mı diye hep merak etmişizdir.Nihayet bir hafta sonu kendimizi ayarlayıp bu yöreleri değerli dostlarımızla gezme ve inceleme zamanı yarattık kendimize.

Muazzam bir gezi oldu. Ürgüp’ün meşhur taş evlerinden tutunda, göreme ve Nevşehirin muhteşem güzelliklerini keşfetme anları harikaydı. Elbette gece görüntülerini size anlatmaya inanın kalemimiz yetmez. Tarihi ve turistik yörelerde ilk dikkatimi çeken şey bol miktarda japon ve çinli turistler oldu.

HARİKA DOĞA MANZARALARI

Ellerinde fotoğraf makinaları, inanın her şeyi çekiyorlar. Bir an kendimi Çinin Başkenti Pekin de gibi hissettim. Göremede ki meşhur testi kebabını kırdıktan sonra, oturup arkadaşlarla yiyişimiz hiç gözümün önünden gitmeyecek. Taş evlerdeki mahzen ve şarap tadım merkezleri ise tam turistlerin arayıpta bulamadığı lezzetler. Bunların hepsi ve gezi rehberi bizleri cennet ülkemizin doğal ve harika güzellikleri karşısında adeta mest etti diyebiliriz. Halk inanılmaz sıcak ve güleryüzlü.Muhteşem peri pacalarındaki gezimiz ise gece harika ışıklandırmalarla daha da bir güzellik kazandı diyebiliriz.

Gezimizde bir diğer dikkat çeken olay ise gün batımı..Peri bacaları ve taş evlerin, modern mimariyle birleştirilip insanların beğenisine sunulması ise ayrı bir konu..Hayıflandığım bir başka konu ise bizim muhteşem Frig vadimizin maalesef bu şekile getirilememesi oldu. Eğer bir el atılsa 12 aylık turizmin tam kalbinden vuracağız diyebilirim.

Uzun yol seyahatlerinden sonra Göreme’nin en yüksek tepesinden ilçeye bakışımız ise ömürlüktü. Kısacası bu geziyi tüm Afyonlu hemşehrilerimizin yapmasını şiddetle tavsiye ediyoruz.

 Afyon MagazinAfyonCitylife