Covid 19 salgını nedeniyle ara verilen “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi başladı.

Cumhurbaşkanlığı 2. Yüz Günlük İcraat Programı çerçevesinde ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde tüm illerde olduğu gibi Afyonkarahisar’da da başlamıştı. Tüm dünyayı etkileyen Covid 19 salgını nedeniyle ara verilen proje gerekli önlemler alınarak başladı.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzunda, öncelikli olarak 9-10-11-12 yaşındaki öğrencilere yönelik deneyimli antrenörler eşliğinde ücretsiz yüzme eğitimi verilecek.

Projeden yararlanmak isteyen öğrenciler, Yarı olimpik kapalı yüzme havuzuna müracaat ederek proje koordinatörünün belirlediği gün ve saatlerde ücretsiz yüzme eğitime başlayabilirler.

 İL SPOR MERKEZLERİ AÇILDI

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen İl Spor Merkezleri kayıtları başladı. Her yıl 81 ilimizde eş zamanlı olarak Spor Genel Müdürlüğünün 81’inci kuruluş yıl dönümü olan 29 Haziran da açılırken bu yıl dünya genelinde yaşanan Covid-19 salgını pandemi nedeniyle 17 Ağustos tarihinde alınan tedbirler çerçevesinde başladı.

05 – 18 yaş grubu çocuk ve gençler, 4’ü engelli olmak üzere 21 branşta eğitim alacak. 2020 yılı İl spor merkezine kayıtları, mesai saatleri içerisinde Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne yapılırken Zafer Meydanı ve Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonuna açılacak olan il spor merkezleri kayıt bürolarında 12.00 – 20.00 saatleri arasında kayıtlar yapılabilecek.

Tüm branşlara 05 – 18 yaş grubu çocuk ve gençler kabul edilecek olup korona virüs tedbirleri göz önünde bulundurularak kontenjanlar sınırlı sayıda olacaktır. İl Spor Merkezlerinin açılış töreni bu yıl yapılmayacaktır. Bu yaz il spor merkezlerinde Atletizm, Badminton, Basketbol, Cimnastik, Eskrim, Güreş, Hentbol, Halter, Karate, Masa Tenisi, Taekwon-do, Tenis, Voleybol, Vücut Geliştirme, Okçuluk, Geleneksel Türk Okçuluğu branşlarında kurslar başlayacak olup yüzme branşında yüzme bilmeyen kalmasın projesi kapsamında kurslar yapılacaktır. Engelliler İl Spor Merkezlerinde ise Atletizm, Basketbol, Jimnastik, Masa Tenisi branşlarında kurslara başlanacaktır.

Öğrenciler velileri ile birlikte kayıt bürosuna ile birlikte gelerek kayıtlarını yapabileceklerdir.