DÜĞÜNLER - ÖZEL ANLARKÜLTÜR-SANATNE-NEREDE-NASILYAŞAM

AKÜDEN MUHTEŞEM SERGİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen “Afyonkarahisarlı Sanatçılar” adlı karma sergisi açılışından…

 Bakın üniversitenin açılış ve sergi ile ilgili bilgi paylaşımı şöyle;

Fakültemizin ev sahipliğinde, dış paydaşlarımızın katılımıyla düzenlenen, “Afyonkarahisarlı Sanatçılar Karma Sergisi’nin ikincisi, 01 Ağustos tarihinde açıldı. Açılış töreni; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve eşi Esma Karakaş, Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Barış Dal, Fakültemiz Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun’un yanı sıra Fakültemiz Danışma Kurulu üyelerinin, öğretim elemanlarımızın ve çok sayıda Afyonkarahisarlı sanatseverin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sergi açılışında konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Afyon Kocatepe Üniversitesinin çok yönlü olarak Afyonkarahisar’ın kültür ve sanat hayatına katkı vermeye, Afyonkarahisarlıların hayatına dokunmaya devam ettiğine dikkat çekerek, M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezinin de bunun en önemli sembollerinden biri haline geldiğini belirtti.

“Güzel Sanatlar Fakültemiz öğretim elemanı ve öğrencilerinin dışında siz değerli Afyonkarahisarlıları kapsayan sergimizin birincisi oldukça beğeni toplamıştı. Bugün de Güzel Sanatlar Fakültemizin ev sahipliğinde, Afyonkarahisarlı dış paydaşlarımızın ‘fotoğraf, resim, geleneksel el sanatları, seramik’ gibi farklı sanat alanlarında yaptıkları çalışmaları ikinci kez sanatseverlerle buluşturuyoruz. Ben sergiye katkı veren bütün sanatçılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizleri sanatla, sanatçılarımızı sizlerle buluşturmaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz” dedi.

Üniversitemiz M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezinde 01 Eylül 2023 tarihine kadar açık kalacak olan karma sergide yer alan isimler ise şöyle:

Ahmet Sarısaçak,  Arif Avan, Arif Birsen, Başak Nakilcioğlu, Belkıs Özkara, Birsen Arı, Cihan Tikit, Dilek Lökçü Yılmaz, Erdem Özkan, Ersin Bozok, Fatih Sayın, Fatma Kocataş, Hatice Köken, Hüseyin Erçolak, Hüseyin Fındık, İnci Çetin, İsmail Hakkı Nakilcioğlu, Kübra Nur Hasçelikoğlu,  Kübra Öztürkavcı Ekerim,  M. Derya Orhan,  M. Lokman Karademir,  Mehmet Ali Eroğlu,  Mehtap Demirkapı, Murat Arısoy, Murat Cengiz, Mustafa Gerçekçi, Mustafa Kemal Uyar, Mustafa Türk, Mustafa Yüzükoca,  Muzaffer Uyan, Mürşit Aymergen, Naciye Yılmaz, Nesrin Erdoğan, Nilay Gürler, Nurşah Kılınç, Orhan Altuğ, Osman Turunç, Özden Altuntaş, Perihan Çınar, Rafet Rana Kurt, Remziye Gülenay Yalçınkaya, Reyhan Özkan, Sabriye Arpaözü, Sadık Cem Akın, Sait Karaduman, Sema Çavdar, Serçin Dinçer, Sultan Yaşar Alimoğlu, Şerafettin Gerçekçi, Zehra Pektaş, Zeynep Gürman.

Please follow and like us:
Pin Share