HAKKIMIZDA;

AFYON MAGAZİN.COM   ve  (WWW.AFYONMAGAZİN.COM.TR)

Afyon magazin sitesi www.afyonmagazin.com 2016 yılında yaklaşık basın sektöründe 30 senedir emek veren gazeteci basın mensubu Aydemir Kurt tarafından kuruldu. Sitenin genel amacı başta Afyonkarahisar ili olmak üzere tüm Türkiye ve dünyadaki magazin olaylarını okuyucularına sunmak..

Bunun yanında şehirdeki magazinsel olayların aktarımını sağlamak olan sitenin amacı sosyal hayatı ve toplum kaynaştırmayı sağlamak gibi önemli bir misyonu üstlenmektedir. Aynı zamanda TC.Türk patent ve Marka Kurumu marka tescil belgesine sahip olup Esnaf Ve Sanatkarlar Odalar Birliği tescilli  kuruluşumuz bünyesinde //www.afyonmagazin.com.tr// //www.magazinafyon.com//www.afyoncitylife.com// ve haber sitesi olarak ta

//www.afyonhedefgazetesi.com//  adlı siteleri de barındırmaktadır. Kurumumuz aynı zamanda eğitim ve öğretim alanında “HEDEF DİKSİYON VE TEMEL EĞİTİM KURSU”nu da faal olarak sürdürmektedir. Sitelerimiz K.V.K.K.KAPSAMINDA TÜM KANUNLARA UYMAKLA MÜKELLEFTİR.

Magazin basını olarak alanında tek olan Afyon Magazin sitesi diğer adı afyon City Life olarak faaliyetine devam ederken, sitenin genel içeriği tamamen sosyal yaşam kesitlerinden oluşuyor.

Toplumun düşünce ve hayat şekline konu teşkil eden ve nesilden nesile aktarılan inanç, bilgi ve uygulamalarının, kültürel ürünlerin ve güzellik, tasarım ile duygu aktarımlarının yansıtıldığı, tanıtıldığı ve sanatın her dalıyla ilgili güncel ya da tarihsel gelişmeleri anlatan bir program türüyüz diyebiliriz.  3.4 Yaşam Tarzı ve Eğilimlerle İlgili Yapımlar Çeşitli yaşam biçimleri ve mekânları ile ilgili güncel eğilim ve gelişmelerin anlatıldığı tanıtımlar Çeşitli sektörlerdeki gelişme ve yeniliklerin anlatıldığı Gezi Programları, Çeşitli yemek, mekân ve toplumsal olguların yerinde gezilerek ve görülerek tanıtıldığı program türleri, Eğlence dünyası ile ilgili magazin konularını işleyen haber ve yorum program türleri dâhil Toplumun değişik kesimlerinde izleyiciye yönelik bilgi, açıklama ve ilgi çekici canlı müzik parçaları ile oluşturulan; kısa, uygulanabilir bilgilerin Yer aldığı;  izleyicileri ilgilendiren şahsi ve sosyal konularla insanların ve toplumun günlük yaşayışından alınmış çeşitli unsurların, belirlenen amaç, hedef ve ilkelere uygun olarak bir veya birden fazla sunuş tekniği ile işlendiği, kendi İçinde bir bütünlüğü olan program türü olarak nitelendirilebilir.

Değerli okurlar…

Yapılan araştırmalar magazin haberlerinin büyük bir kitle tarafından izlendiğini

göstermektedir. Magazin haberciliği kamuoyu ilgisinden dolayı medya kuruluşlarının en fazla uyguladıkları habercilik türleri arasında yer alır.

Eğlendirirken bilgi vermek, bilgi verirken eğlendirmek şeklinde özetlenebilecek olan Magazin haberciliğinde seçilen konular, genellikle insanların duygularına seslenecek bir şekilde ele alınır. Magazin haberleri haberin kreması gibidir. Seçilen haberler hep tatlı haberlerdir. İnsanı yormayan, hoşça vakit geçirmesini amaçlayan magazin haberleri yaşamın her alanından olabilir. Önemli bir toplantıda uyuyan siyasi bir kişi, sokakta ekmek kavgası veren yaşlı bir kadın, gençlere yönelik düzenlenen bir defilede yaşananlar, bir patlama olayında

Yaşamını kaybeden kişilerin yaşam hikâyeleri, spor veya sanat dünyasında yer alan ünlü bir kişinin evlenmesi, ayrılması vb. pek çok konuda magazin haberi yapmak mümkündür. Kısacası Afyon Magazin sitesi ağırlıklı Afyon iline dinine diline hâkim genelde dünyaya hitap eden ve ilimizin ilk ve tek magazin sitesidir. Köşe yazarları yerel ve ulusal haberlerin yanı sıra özgün ve çağdaş habercilik anlayışıyla devletine milletine saygın polemiklerden uzak özel anların baş konuğu ve dahası bir evin evladı olarak hizmet veren anlayışın mimarı olan sitelerdir.              SAYGILARIMIZLA..

 

Afyon magazin

İmtiyaz sahibi

AYDEMİR KURT