DÜĞÜNLER - ÖZEL ANLARTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

LİDER ULUÇAYDAN SAĞLIK MERKEZİ SÖZÜ

Uluçay’ın ‘Kasaplar Çarşısı Restorasyon’ projesiyle çarşının dokusu değişecek

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay gerçekleştireceği projeleri arasında yer alan ‘Kasaplar Çarşısı Restorasyonu’ projesi hakkında açıklamada bulundu.

Uluçay açıklamasında, “Gastronomi şehri Afyonkarahisar’ımıza yaklaşık 100 yıldır hizmet veren çarşıyı restore ederek eski ihtişamına kavuşturacağız. Kasaplar Çarşımızın tarihî ve kültürel değerini korumak adına gerçekleştireceğimiz restorasyon çalışmamız da çarşının eski ihtişamına kavuşması için titiz bir çalışma yürüteceğiz. Projemiz, Afyonkarahisar’ımızın turizm potansiyelini artırmak ve şehrimizin ekonomik canlılığını desteklemek adına önemli bir adım olacak. Çarşının yeniden canlanmasıyla birlikte esnafımızın da daha fazla kazanç elde edebileceği kanısındayız. Kasaplar Çarşısı sadece bir alışveriş merkezi değil, aynı zamanda şehrin kültürel mirasının da bir parçası. Çarşımızı restore ederek ziyaretçilerimizin ilgisini çekecek bir cazibe merkezi haline getireceğiz” dedi.

Uluçay sözlerine şöyle devam etti; yenileme çalışmamızda, çarşının orijinal mimarisini koruyarak modern ihtiyaçlara uygun bir şekilde yeniden düzenlenmesini sağlayacağız. Bu sayede Afyonkarahisar’ın tarihî mirasının gelecek kuşaklara aktarılmasını da sağlamış olacağız.

Aynı zamanda Afyonkarahisar’ımızın turizm potansiyelini artırarak şehrin sosyo-ekonomik gelişimine katkı sağlayacak önemli bir adım da olacak ve şehrimizin kültürel zenginliği daha geniş kitlelere ulaşacak. Tabii Kasaplar Çarşımızın restorasyonu için Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin de görüş ve önerilerini dikkate alacağız. Şehrimizin tarihî mirasının korunması ve gelecek nesillere aktarılması adına tüm hemşehrilerimizin fikirleri bizler için önemli” dedi.

Uluçay’dan Türkiye’ye örnek olacak bir proje

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay gerçekleştireceği projeleri arasında yer alan ‘Mutlu Aile Merkezi’ ile ilgili açıklamada bulundu.

Uluçay açıklamasında, “Biz büyük bir aileyiz bizi biz yapan ailelerimizdir. Mutlu aile merkezimiz konsepti ve içeriği ile Türkiye’ye örnek olacak. Projemizle ailelerimize danışma birimleri oluşturarak, ailelerimizin ve şehrimizin mutluluğuna destek olacağız. Merkezimiz içerisinde hukuki destek, aile eğitim akademisi, aile danışmanlık merkezi, gençlik danışma merkezi, aile etkinlik salonları ve sanat atölyesi içerecek. Projemiz Afyonkarahisar’ımızın sosyal dokusunu güçlendirecek ve aile bağlarını desteleyecek. Ailelerimiz burada bir araya gelerek sosyal etkinliklerde bulunabilecekleri gibi danışmanlık hizmetlerinde de faydalanacaklar. Mutlu aile merkezimizi sadece bir mekân değil, aynı zamanda ailelerin birlikte vakit geçirebilecekleri, çocuklarının eğitimlerine destek olabilecekleri ve sosyal etkinliklere katılabilecekleri bir alan olacak” dedi.

Uluçay’dan mahallelere belediye sağlık merkezi projesi

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay gerçekleştireceği projeleri arasında yer alan ‘Belediye Sağlık Merkezi’ projesi hakkında açıklamada bulundu.

Projeyi tanıtan Uluçay, Afyonkarahisar’ın sağlık altyapısını güçlendirmek ve vatandaşların sağlık hizmetlerine daha kolay erişimini sağlamak için Belediye Sağlık Merkezi’nin kurulacağını belirterek, “Sağlık ocağı mahallelerimizde sağlık bakanlığımız tarafından belirlenen noktalara belediye sağlık merkezleri yapacağız. Afyonkarahisar Belediye Sağlık Merkezi, modern tıbbi cihazlarla donatılmış, alanında uzman doktor ve sağlık personeliyle hizmet verecek. Halkımızın sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak bir merkez olacak.

Projemiz, Afyonkarahisar’ımızın sağlık altyapısını güçlendirecek, hastane yoğunluğunu azaltacak ve vatandaşlara daha hızlı ve etkili sağlık hizmeti sunacak önemli bir projemiz” dedi.

Please follow and like us:
Pin Share