DÜĞÜNLER - ÖZEL ANLARNE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

MOTOKROS ŞAMPİYONLARI AFYON´DA BELLİ OLDU  

TÜRKİYE LIQUI MOLY MOTOKROS ŞAMPİYONASI FİNALİ

Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nda 2022 sezon finali Spor Şehri Afyonkarahisar’da yapıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliği ve destekleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve TMF iş birliğinde Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nda heyecanlı geçen mücadeleler ardından dereceye girenler ödüllerini aldı. Ödül Törenine; Vali  Kübra Güran Yiğitbaşı, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Yunus Uçar, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, basın mensupları ve sporcuların aileleri katıldı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Vali Kübra Güran Yiğitbaşı dereceye giren sporculara ve şampiyonlara ödüllerini takdim etti.

Ödül töreninde konuşan Başkanı Mehmet Zeybek motor yarışçılarına gönül vermiş sporcuları Afyonkarahisar’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek; “ Motokros yarışmalarının şehrimizde düzenlenmeye başladığı andan itibaren başarılarımız artarak çoğaldı. Dünyanın en iyi pisti ve en iyi padok ödülü ardından son olarak ülkesini yurt dışında en iyi tanıtan İl ödülü almak bizi ve Valimizi son derece mutlu etti. Sürdürebilir projeler yapmak kolay değil. Bizde elimizden geldiği kadar her yıl Motokros Şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz. 12 ay pistimiz ve alanımız motor severlerin ve sporcularımızın hizmetinde. Tüm sporcularımızı ve gençlerimizi kutluyor spor hayatlarında başarılar diliyorum. Ödül alan şampiyonlarımızı tebrik ediyorum. Seneye görüşmek dileği ile” diye konuştu.

ŞAMPİYONLAR KUPALARINI AFYONKARAHİSAR’DA KALDIRDI

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2022 takviminde yer alan Türkiye LIQUI MOLY Motokros Şampiyonası’nın 6. ayağı Afyon Motor Sporları Merkezi’ndeki MX Parkuru’nda düzenlendi. Belediye destekleriyle MX1, MX2, MX2J, MX, 85cc, 65cc, 50cc, Kadınlar, Senior ve Veteran sınıflarında 2022 sezonunun şampiyonları yapılan yarışlar sonunda belli oldu.

Şampiyonanın MX sınıfında Şakir Şenkalaycı, MX1 sınıfında Mustafa Çetin, MX2 sınıfında Batuhan Demiryol, MX2 Junior sınıfında Baran Bulut Kocaman, 85cc sınıfında Ali Akkafa, 65cc sınıfında Efe Okur, 50cc sınıfında Poyraz Bor, Kadınlar sınıfında Selen Tınaz, Senior sınıfında Ceyhun Kalfalı ve Veteran sınıfında Metin Esentürk 2022 yılının şampiyonları oldu. Şehrimizde yapılan şampiyona ile birlikte ilk 3’e giren sporcular Türkiye’yi Avrupa şampiyonalarında temsil edecek.

DERECEYE GİREN SPORCULAR

MX1 SINIFI

1.Mevlüt Kolay, 2.Cihangir Bulutlu, 3.Azad Demirkal

MX2 SINIFI

1.Batuhan Demiryol, 2.Emircan Şenkalaycı, 3.Baran Bulut Kocaman

MX2 JUNIOR SINIFI

1.Baran Bulut Kocaman, 2.Efe Kemal Hıd, 3.Ömer Uçum

MX SINIFI

1.Şakir Şenkalaycı, 2.Arif Şişman, 3.Murat Başterzi

85CC SINIFI

1.Ali Akkafa, 2.Nasip Emir Abay, 3.Mehmet Yiğit Kara

65CC SINIFI

1.Efe Okur, 2.Berkay Sarıay, 3.Hasan Hüseyin Baş

50CC SINIFI

1.Aslan Osmanpaşaoğlu,  2.Poyraz Bor, 3.Kaan Yetgin

VETERAN SINIFI

1.Hüseyin Neziroğlu, 2.Engin Kır, 3.Metin Esentürk

SENIOR SINIFI

1.Ceyhun Kalfalı, 2. Hüseyin Neziroğlu, 3.Okan Kirazoğlu

KADINLAR

1.Selen Tınaz, 2.Irmak Yıldırım, 3.Aslı Kutluca

Please follow and like us:
Pin Share