NE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

“FLORA GURUP” ŞEHRİN DİNAMİĞİ

İlimizde faaliyet gösteren ve şehre ciddi anlamda katma değer katan önemli firmalardan Flora gurubun yönetim kurulu başkanı Ertuğrul Derin ile şirketleri üzerine bir söyleşi yaptık. Bakın Sayın Derin bize neler anlattı.

FİRMANIZI TANIYABİLİR MİYİZ?

Flora Grup 1985 den beri tarım ile iç içe olan, Mermer ve Gıda alanında hizmet veren bir işletmedir. Uzun yıllar Süt toplama, peynir üretimi, süttozu, krema toptancılığıyla birlikte mermer üretimi, mermer ihracatı kanallarında hizmet vermekteyiz. Covid ile birlikte tarım ve gıdanın önemi söz konusu olduğunda ülkeye faydalı olabilmek anlamında Gübre sektörüne giriş yaparak, Türk çiftçisinin bilinçlenmesi konusunda atılımlar yapmaktayız. Önce bilinçli tarım üretimini benimseyerek, bilinçli gübre kullanımına parmak basmaktayız. Ayrıca kaliteli üretim kaliteli ürün hedefini kendimize koyduğumuz için birinci sınıf hammadde ile birinci sınıf mahsullerin alınmasında rol oynamaktayız.

ÜRÜN ÇEŞİTLERİNİZDEN VE KULLANIM ALANLARINDAN BAHSEDER MİSİNİZ?

15 çeşit ürünümüz bulunmakta olup, bitkinin ekilmesinden önceki süreçte toprak hazırlığından başlayarak, ekim süreci boyunca bitkinin ihtiyaç duyacağı tüm elementleri barındıra ürünlerimiz mevcuttur. Bitki toprak altında yeşermeye başlamasından itibaren Flora Ürünlerinin desteğiyle büyümeye başlar ve toprak üzerinde gelişimini sürdürdüğü süreçlerde de ihtiyacı olabilecek bütün desteği verebilmekteyiz. Kimyasal ve organik ürün portföyümüz ülkemizdeki bütün bitki örtüsünün gelişim sürecini takip edebilecek ölçüdedir.

FORMÜLASYONUNUZUN ÖZELLİĞİ NEDİR? AR- GE ÇALIŞMALARINIZ HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?

Öncelikle, Formülasyonumuzu özel kılan şey ise 1. Sınıf ithal hammaddelerimizden gelmektedir. Ürünlerimizi değerli çiftçi ve bayilerimize sunmadan önce tüm hava şartlarında deneyimliyoruz. Ege, Orta Karadeniz, iç Anadolu ve Akdeniz bölgelerindeki demo alanlarımızda ürünler o bölgenin bitki örtüsü ile denendikten sonra tescil sürecine girmektedir. Ar-Ge alanlarımızdaki sonuçlarımıza göre formülasyonumuz revizyona girmekte ve sürekli geliştirilmektedir.

Şuan piyasaya çıkmayı bekleyen birçok ürünümüz AR-GE sahalarından gelen raporlara göre geliştirilmektedir.

ÇİFTÇİLERİMİZ SİZİ NEDEN TERCİH ETMELİ? SİZİ DİĞER FİRMALARDAN AYIRAN ÖZELLİKLER NELERDİR? ÜRETİCİYLE ARANIZDA NASIL BİR BAĞ KURUYORSUNUZ?

Bu soruya şöyle cevap vermek isterim; Önceliğimiz ülkemize faydalı olmak olduğundan ilk olarak çiftçimizin bilinçlenmesi için sahada sürekli teknik ekiplerimiz köy köy gezerek eğitim vermektedir. Tarla tarla analizler yaparak çiftçimize ürün satmaktan önce ihtiyaç analizini yapmaktayız. Bu da bizi diğer üreticilerden ayırmaktadır. Önceliğimiz bitki ve insan olduğundan ihtiyaca göre üretilen ürünlerimiz tam nokta atışı sonuçlar vermektedir. Gereksiz gübre kullanımına karşı olduğumuzdan çiftçimiz tarafından talep görmekteyiz.

2024 YILI HEDEF VE PROJELERİNİZ NELERDİR?

2024 yılı için ticari olarak birkaç yurtdışı fuar planımız bulunmakta olup globalleşen dünyada ürünlerimizi orta doğu pazarına sunmayı planlamaktayız. Yurt içinde ağımızı güçlendirerek bilinçli bayi ve çiftçi ekibi oluşturma hedefimiz devam etmektedir. Yeni ürünlerimiz ve gelişen teknolojimiz ile değerli bayi ve çiftçilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamak en yegâne hedefimizdir.

SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ..

Flora grup gelişen ve büyüyen ekibi ile tüm tarım camiasına destek olmayı motto edinmiştir. Bilinçli üretici kaliteli mahsul prensibi ile ülkemizdeki m2/ton katsayısının yükselmesinde rol oynamak ve bizimle çalışan bütün partnerlerimizin büyümesinde etken olmak istiyoruz.

 

Please follow and like us:
Pin Share