NE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

ULUÇAY “AFYON MÜZELER ŞEHRİ OLACAK

ULUÇAY AFYONKARAHİSAR’A İKİ YENİ MÜZE KAZANDIRACAK 

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay projeleri arasında yer alan ‘Tarım Müzesi’ ve ‘Mermer Müzesi’ ile ilgili açıklama yaptı. “Tarım ve mermer gibi sektörler Afyonkarahisar’ımızın temel unsurlarıdır. Bu müzelerin kurulmasıyla, geçmişimizi koruyacak, gelecek nesillere aktaracak ve şehrimizin turizm potansiyelini artıracağız” dedi.

Uluçay açıklamasında, “Yapacak olduğumuz Tarım Müzesi Afyonkarahisar’ımızın zengin tarım geçmişini ve tarımsal faaliyetlerini sergileyebileceğimiz önemli bir merkez olacak. Bu müze sayesinde şehrimizin tarımsal potansiyelini ve geçmişten günümüze tarımın nasıl evrim geçirdiğini gelecek nesillerimize gösterebileceğiz. Müzemizde bu topraklarda geçmişten günümüze yetiştirilmiş tüm ürünlerin ve tohumlarında örnekleri bulunacak. Aynı zamanda tarım kültürümüzün gelecek nesillere aktarılması noktasında müzemiz şehrimize büyük katkı sağlayacak” dedi. 

Açıklamasının devamında Mermer Müzesi ile ilgili konuşan Uluçay, “Dünyaca ünlü tescilli Afyon mermerimizin geçmişten günümüze hikayesini anlatan ve mermer zenginliğimizi sergileyebileceğimiz bir Mermer Müzesi kuracağız. Afyonkarahisar’ımızın dünya çapında ünlü mermer sektörünü tanınırlığını artırmak ve bu alandaki mirasını korumak amacıyla böyle bir müzeyi projelerimiz arasına dâhil ettik. Müzemiz şehrimizin ekonomik ve kültürel değerlerine katkı sunacak” dedi.

Uluçay açıklamasına şöyle devam etti; Tarım ve mermer gibi sektörler Afyonkarahisar’ımızın temel unsurlarıdır. Bu müzelerin kurulmasıyla, geçmişimizi koruyacak, gelecek nesillere aktaracak ve şehrimizin turizm potansiyelini artıracağız dedi. 

Uluçay, “Boş vaatlerle karşınıza çıkmadık, yapacağız dediğimiz ne varsa yaptık”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay İsmail ve Bayatçık mahallelerinde oda ziyaretleri gerçekleştirerek mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Uluçay burada yaptığı konuşmada, “Bizler boş vaatlerle sizlerin karşısına çıkıp, uçuk kaçık projelerle hiçbir zaman umut vermedik. Yapacağız dediğimiz ne varsa yaptık. Ne vadettiysek yerine getirdik” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay İsmail Mahallesi’nde oda ziyareti gerçekleştirerek mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Uluçay’a ziyarette AK Parti Milletvekilleri İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan, önceki dönem Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı, 22. ve 23. dönem AK Parti Milletvekili Ahmet Koca, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Merkez İlçe Başkanı Serkan Mumyakmaz ve teşkilat mensupları eşlik ettiler.

“Boş vaatlerle karşınıza çıkmadık, yapacağız dediğimiz ne varsa yaptık”

Uluçay burada yaptığı konuşmada, “Kıymetli mahalle sakinlerimiz sizlerin taleplerini isteklerini almak projelerimizi birlikte istişare etmek adına sizlerle bir araya geldik. Her zaman her ortamda sıklıkla dile getirdiğim gibi sizlerin onayı sizlerin isteği olmayan sizin gönlünüze yatmayan hiçbir işte yokuz. Sizlerle istişarelerimizle sizlerin de isteklerine kulak vererek zaten mutlu olan şehrimizi sizlerle birlikte en mutlu şehir yapacağız Allah’ın izniyle. Benim gayem hiçbir zaman koltuk olmadı, benim gayem hizmet. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi biz eser ve hizmet siyaseti yapıyoruz. 23 yıllık iktidarımızda şehrimizin her köşesine hizmet getirdik, getirmeye devam edeceğiz. Biz hemşehrilerimizin başkanlık yaptığı, bizim de hizmetkâr olduğumuz gerçek belediyecilik anlayışla çalışıyoruz. Bizler terör sevicilerinin, Türk toplumumun aile yapısını bozmaya çalışan LGBT sevicilerinin peşinde koşmadık, koşmayız. Bizler boş vaatlerle sizlerin karşısına çıkıp, uçuk kaçık projelerle hiçbir zaman umut vermedik. Yapacağız dediğimiz ne varsa yaptık. Ne vadettiysek yerine getirdik. Sizler bizlerden desteklerinizi esirgemeyerek bizim yüzümüzü ağarttınız. Bizde size hizmet için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. 31 Mart’ta da sizlerle birlikte yeniden bir zafer kazanacağız. Katılımlarınız için hepinize teşekkür ederim” dedi.

Afyonkarahisarlı gençler e – sporda kendilerini uluslararası tanıtabilecekler

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay gerçekleştireceği projeleri arasında yer alan ‘E- Spor Merkezi’ ile ilgili açıklamada bulundu. Uluçay açıklamasında, “Uluslararası alanda büyük bir sektör haline gelen ve gençlerimizin bu alandaki yeteneklerini geliştirebilecekleri bir ortama ihtiyaçları olduğunu fark ederek projelerimiz arasına e – spor merkezini dâhil ettik” dedi.

Uluçay açıklamasında, “Gençlerimizin gelişen teknoloji ile birlikte artan teknolojik oyun tutkularını cevaplandırmak adına bir e- spor merkezini Afyonkarahisar’ımıza kazandıracağız. Yeni nesil bir spor branşı olan e- spor merkezini hizmete alarak turnuvalar düzenleyeceğiz. E – spor merkezimiz içerisinde dijital oyun atölyesi olacak ve aynı zamanda da dijital ekipman desteklerini gençlerimizin hizmetine sunacağız. Gençlerimizin gelişen teknolojiyle beraber değişen eğlence ve sosyalleşme alışkanlıklarına uygun bir alan sağlayacağız. E- spor günümüzde giderek daha fazla genç tarafından benimseniyor. Hatta uluslararası alanda büyük bir sektör haline geldi. Bizde Afyonkarahisarlı gençlerimizin bu alandaki yeteneklerini geliştirebilecekleri bir ortama ihtiyaçları olduğu fark ederek projelerimiz arasına dahil ettik” dedi.

Sözlerine şöyle devam eden Uluçay, E-spor merkezi sadece oyun oynamak için değil, aynı zamanda eğitim ve sosyalleşme amaçlı etkinliklere de ev sahipliği yapacak. E – spor merkezimizde düzenlenecek turnuvalara, eğitim seminerleri ve sosyal etkinliklerle gençlerimizin yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanıyacağız. Afyonkarahisar’ımızın genç nüfusunun kültürel ve teknolojik ihtiyaçlarını karşılayacak olan e – spor merkezimiz gençlerimizin sosyal ve sportif aktivitelere katılımını da artıracak. Aynı zaman da Afyonkarahisarlı genç yeteneklerimizin isimlerini ulusal ve uluslararası duyurmasıyla birlikte şehrimizin de tanınırlığına önemli bir katkı sunacağını düşünüyorum. Projemiz şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.

 

 

 

 

Please follow and like us:
Pin Share