NE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

CHP KÖKSAL: BU KENTE KADIN ELİ DEĞECEK

CHP KÖKSAL: BU KENTE KADIN ELİ DEĞECEK

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’daki dar gelirli ailelere destek amacıyla hayata geçirmeyi planladığı Zafer Kart projesini, yılan hikayesine dönen kentsel dönüşümün nasıl çözüme kavuşturulacağını ve trafik çilesine son vermeye yönelik planlarını anlatarak bir kez daha “Bu kente kadın eli değecek” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, 31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçim öncesi çarşı Pazar gezerek hem esnafları hem de vatandaşları ziyaret ediyor. Hazırladığı projeleri birinci ağızdan hemşehrilerine aktaran Köksal, girdiği her ortamda büyük bir teveccüh ile karşılanıyor.

BİR ANNE OLARAK ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNİ VE SAĞLIĞINI ÖNEMSİYORUM

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, saha ziyaretlerini büyük bir titizlikle sıcak soğuk, gece gündüz demeden devam ettiriyor. Afyonkarahisar’da ön plana çıkan ve halkın rahatsızlık duyduğu tüm sorunlara hakim olan Köksal, ortaya koyduğu projelerle takdir topluyor. Bu kapsamda dar gelirli ailelerin çocukları için bez, mama ve süt yardımı yapılacağını anlatan Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Zafer Kart alan ailelerin 0-24 ay arası bebeklerine mama ve bez desteği sağlayacağız. 24 aydan büyük çocuklara halk süt desteğimiz olacak. Bunu çok önemsiyorum çünkü maalesef çocuğuna süt alamayan ailelerimiz var. Ben çocukların iyi beslenmesi ve iyi bir eğitim alması için çalışacağım. Bir anne olarak bu noktada kantin desteği de vereceğim. Bazı çocuklar kantine gidip bir şey alamıyor. Su ile karnını doyuruyor. Para yok çünkü. O çaresiz çocuklarımız için kantin desteği sağlayacağız. Her eğitim öğretim dönemi başında da anlaştığımız yerel kırtasiyelerden destek sağlayacağız. Evlerinde de ücretsiz internet desteği vereceğiz. Yani ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının beslenmesi ve eğitimi için belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız. Biz parayı boş vaatlere, çöp projelere, kaldırım, parke taşlarına ya da birilerini zengin etmeye değil; vatandaşın refahını yükseltmeye, insanların ihtiyaçlarını karşılamaya sosyal belediyeciliğe ayıracağız.”

KENTSEL DÖNÜŞÜM RANTSAL DÖNÜŞÜM OLMAKTAN ÇIKACAK

Başkan Adayı Köksal, kentsel dönüşümün rantsal dönüşüm olmaktan çıkacağını belirterek şöyle devam etti: “Bizim dönemimizde kentsel dönüşüm rantsal dönüşüm olmayacak. Fakıpaşa, Sümer ve Mısri mahallelerinde 42 hektarlık alanı kapsayan kentsel dönüşümü şehircilik ilkelerine göre hakkaniyetle yapacağız. Hak sahipleri para harcamadan ev sahibi olacaklar. ‘Eski Afyon’ diye bir bölgemiz var bizim. Kalenin etekleri. O bölgede Bedesten, Kasaplar İçi dediğimiz bölgede restorasyon çalışmaları yapılmadı. Buradaki restorasyonu da acilen yapacağız. Oradaki tarihi evleri aynı Odunpazarı’nda, Beypazarı’nda olduğu gibi balmumu heykellerle Kurtuluş Savaşı hikâyelerinin anlatıldığı mekânlar haline getireceğiz. Bir müze ev şeklinde insanların ziyaretine açacağız.”

TRAFİK SORUNUNU MÜHENDİSLERLE BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ

Köksal, Afyonkarahisar’da trafik sorununun nasıl çözüleceğini ve imar planlarını şöyle anlattı: “Afyonkarahisar’ın kangren haline gelen trafik sorunu günü kurtaran ve yandaşa ihale edilen projeler ile değil trafik mühendislerimizin hazırladığı projeler ile çözülecek. Yeni yapılacak binaların altına muhakkak otopark yapılması için müteahhitleri teşvik edeceğiz. İmar plan tadilatı yapılması gereken bazı bölgeler var. Çavuşbaş, Yenice, Akcin gibi yerlerde imar plan tadilatı gerekiyor. Bunlarla ilgili çalışmalar yapılacak. Tapu sorunu olan yerlerin sorunlarını çözeceğiz. Önümüzde uzun bir yol var ve biz gece gündüz bu yolda çalışacağız. Burası deprem bölgesi, acilen bir deprem mastır planı yapılması lazım. Acil toplanma alanı belirlenecek, binaların depreme dayanıklılığı sağlamlığı tespit edilecek. Yıkım gereken bina varsa tespit edilecek çünkü deprem değil bina öldürür. Bu işin bekletilecek tarafı yok. Yarın deprem olacakmış gibi tedbirli olacağız.”

 

KÖKSAL: HER GEÇEN GÜN ZAFERE BİR ADIM DAHA YAKLAŞIYORUZ

 

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, önümüzdeki yerel seçimin Afyonkarahisar için bir dönüm noktası olacağına vurgu yaparak bunun bir siyasi parti seçimi olmadığını, gönül işi olduğunu söyleyerek, sahada aldığı tepkilere göre zafere her geçen gün bir adım daha yaklaştığını sözlerine ekledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, kendisine iletilen sorunların aslında yıllardır üzerine kafa yorulmayan ancak çözümü kolay olan sorunlar olduğuna dikkat çekti. Köksal, Afyonkarahisar’ın gerçek belediyecilikle tanışmasına vesile olacağının altını çizerek, “Belediye Başkanlığı 3 yıldır içimde olan bir sevdadır.” dedi.

İSTENENE SAHİBİZ AMA BİR TÜRLÜ HAK ETTİĞİMİZ YERE GELEMİYORUZ

Afyonkarahisar’ın istenene sahip olmasına rağmen hak ettiği konuma kavuşamadığının altını çizen Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “3 yıldır içimde olan bir sevda vardı, Belediye Başkanı olmak, memleketime hizmet etmek. Ben Afyonkarahisar sevdalısıyım. Afyonkarahisar’ın komşumuz Denizli gibi, Eskişehir gibi kalkınan, gelişen, özellikle Eskişehir gibi dünya kenti olmasını isteyen bir insanım. Onun için de baktım gördüm ki Belediyecilik anlamında bir türlü hak ettiği yere gelemedi benim memleketim. İstenene sahibiz ama bir türlü hak ettiğimiz yere gelemiyoruz. Bu yüzden aday oldum.”

BU BİR SİYASİ PARTİ SEÇİMİ DEĞİL, GÖNÜL İŞİ

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’ın birçok nimete sahip olduğunu ancak bu güne kadar gerçek Belediyecilikle tanışamadığını belirterek şöyle konuştu: “Her 5 yılda bir vaatler veriliyor ama Belediyecilik sadece kaldırım ve parke taşı değiştirmekten öteye gidemiyor. Bu yüzden gerçek ilimiz Belediyeciliğe kavuşamadı ama birçok nimete sahip. Kentte tarım var hayvancılık var, bölgeleri birbirine bağlayan bir il. Termalin, mermerin başkenti. Frig Vadimiz var. Pek çok güzelliğe sahibiz. Dedim ki ben elimi taşın altına koyacağım ve bu memlekete gerçekten Belediyecilik nasıl yapılır, sosyal Belediyecilik nasıl olur, bir kent nasıl kalkınır gelişir onu göstereceğim dedim. Bu şiarla yola çıktım. Sahada da çok olumlu dönüşler alıyorum. Çünkü bu bir siyasi parti seçimi değil, gönül işi. Bana bu görevi birileri tevdi etmedi. Sen aday ol demedi. Ben gönüllü olarak yola çıktım.”

KADIN İSTİHDAMI VE KREŞ SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ

Çalışan ya da çalışmak isteyen kadınların önündeki en büyük zorluğun çocuklarını güvenle bırakacak ve aynı zamanda bütçeyi sarsmayacak yerlerin bulunmaması olduğuna dikkat çeken Köksal, “Şu anda Belediyenin Bilgi Evleri var birçoğu atıl durumda. Biz o evleri işler hale getireceğiz. Oralarda kadın arkadaşlarımız için İŞKUR ile işbirliği yapıp meslek edindirme kursları, hafta sonu da liseye ve üniversiteye hazırlanan çocuklarımız için ücretsiz kurslar düzenleyeceğiz. Belediyenin bu tip binalarında bazı değişiklik ve dönüştürmeler yapıp acilen Belediye kreşlerini hayata geçireceğiz. Çalışan annelerimiz okul öncesi eğitim için Belediyemizin kreşlerine çocuklarını bırakacaklar. Bu da bizim olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi. Dedi.

Please follow and like us:
Pin Share