NE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

MHP SEZER ““HİLAL KART İLE HİZMETTE SINIR YOK

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, “Hilal Kart” uygulamasıyla toplumda sosyal yapıyla ilgili birçok noktaya hizmet edilerek büyük bir açığın kapatılacağını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt beraberindeki partililerle birlikte Ankara Yolunda esnaf ziyaretinde bulunurken, 2. Küçük Sanayi Sitesinde de esnaf ve sanatkarlarla bir araya geldi. Gazi Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Fatih Pazarı’nda da hemşehrileri ile buluşan Başkan Adayı Küçükkurt, akşam teravi namazını Harbiş Mahallesi’nde eda etti. Başkan Adayı Küçükkurt, daha sonra mahalle sakinlerinin istek ve taleplerini dinleyerek kahvehane ziyaretlerinde bulundu.

“HAYCAN” PROJEMİZİ İŞBİRLİKLERİ İLE HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Sokak hayvanlarıyla ilgili “HAYCAN” ismini verdikleri projesinin detaylarını anlatan Başkan Adayı Küçükkurt, “ Özellikle doğal yaşam alanlarını genişletmemiz ve artırmamız gerekiyor. Bu noktada hassasiyet taşıyan hemşehrilerimiz gönüllü olarak faaliyet gösteren hemşehrilerimiz var. Biz onlarla da işbirliği içerisinde belediye kadrolarıyla, üniversitemizle, Veteriner Hekimler Odası ve gönüllü hayvanseverlerimizle birlikte bu çalışmaları yürüteceğiz. Bu noktada bir mama fabrikası projemizi açıklamıştık. Bu büyük bir eksikliği giderecek ve gönüllülerimiz işbirliğiyle özellikle veteriner hekimlerimizin işbirliğiyle bu noktada önemli çalışmalar yapacağımıza eminiz. Çalışmalarımızı hazırladık, altyapımız bununla ilgili hazır.” şeklinde konuştu.

“HİLAL KART”LA ALAN EL İLE VEREN EL BİRBİRİNİ GÖRMEYECEK

Hilal Kart ile hem gençlerin hem emeklilerin hem de ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediklerini kaydeden Küçükkurt, “Hilal Kart projemizde alan el ile veren el birbirlerini görmeyecek. Eğer ihtiyaç sahibi gençse ona yönelik çalışmalar yapacağız. Emekli hemşerilerimiz gelir seviyesi belli bir seviyenin altındaysa ona yönelik imkânlar sunacağız. İhtiyaç sahibi engelli bir hemşerimiz ise onunla ilgili özel yapılmış çalışmalarla Hilal Karta yüklenmiş bakiyeleri şehrimizin her noktasında kullanabilecekler. Bizim elbetteki teşvikimiz yerel esnafımızla ilgili olacak. Onunla ilgili çalışacağız. Ama insanları kısıtlamanın da yanlış olduğunu düşünüyoruz. Hilal Kart uygulaması toplumda sosyal yapıyla ilgili birçok noktaya hizmet edecek ve büyük bir açığı kapatacak. Hilal Kart’ın kapsamı geniş olacak. Örneğin emeklimiz Belediyenin sosyal tesislerine gittiğinde oranın indirimli olarak imkânlarından faydalanmak istiyorsa Hilal Kartı vasıtasıyla bunu kolaylıkla sağlayabilecek ya da Hilal Kart vasıtasıyla başka bir ihtiyaç sahibine de kendi imkânını aktarabilecek. Böyle bir sistem kurguluyoruz.” ifadelerini kullandı.

DİĞER ŞEHİRLERDEN EKSİĞİMİZ YOK!

Gençlere yönelik faaliyetlere önem verileceğinin altını çizen Başkan Adayı Küçükkurt, şunları söyledi: “Gençlerimizle ilgili özellikle kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler noktasında büyük bir talep var. Gençlerimiz bu noktada diğer şehirlere gıpta ile bakıyorlar ki bizlerde öyle. Diğer şehirlerden bizim fiziki olarak, kadro olarak bir eksiğimiz yok. Maddi imkan olarak da bir eksiğimiz yok. Ama ne yazık ki organizasyon noktasında eksikliklerimiz var. Afyonkarahisar Belediyesi’nin imkânlarını kullanarak organizasyon noktasında hem kültürel hem eğitimsel hem sportif hem de tiyatro gibi etkinliklerle de şehrimizin sosyal yaşamını canlandıracağız.”

 

Please follow and like us:
Pin Share