NE-NEREDE-NASILYAŞAM

CHP KÖKSAL”1 NİSAN’DA HERKES BELEDİYEDE OLSUN

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, seçmenlerine seslenerek, “31 Mart’ta herkesi sandık başına, 1 Nisan’da da Belediyeye bekliyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Avukat Burcu Köksal büyük bir titizlikle yürüttüğü seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ederken Ramazan ayı münasebetiyle iftar programlarında da hemşehrileriyle buluşuyor.

KIŞLACIK HİZMETE DOYACAK

Afyonkarahisar’ın yalnızca bazı bölgelerinde göstermelik işler yapıldığını hatırlatan Köksal, ötekileştirilmiş mahalleler olduğunu belirterek Kışlacık’ı örnek gösterdi. Köksal, “Kışlacık doğalgaza kavuşacak. Meralarını peşkeş çektirmeyeceğiz. Tarım ve hayvancılık yapan hemşehrilerimize Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın desteğiyle tohum fide sıvı gübre ve yem desteği sağlayacağız. Kışlacık hizmete doyacak.” dedi.

AFJET’TE HİZMET KESİNTİYE UĞRAMAYACAK

AFJET konusunda mağduriyetlerin giderileceğini ifade eden Köksal, şöyle konuştu: “Şuan AFJET’te bir proje üretimi yok. Bütün yük abonelere bindirilmiş durumda. Sürekli zam yapılıp aboneden para tahsil ediliyor. Bu parayı hemşehrilerimiz ödüyor ama karşılığında yeterli hizmet alamıyor. Bir arıza durumunda günlerce soğukta kalıyorlar. Biz AFJET’te proje üreteceğiz. Bu projeler sayesinde abonenin sırtına binen fatura yükü biraz hafifleyecek. Biz sürekli zam yapmak zorunda kalmayacağız.  Aboneleri en ucuza ısıtmanın yoluna bakacağız. Alternatif sıcak su hattı döşeyeceğiz. Böylelikle abonelerimiz ısınma noktasında özellikle sıcaklıklar eksi derecenin altına düştüğünde sorun yaşamayacaklar. Oldu ki bir arıza durumu oldu. Böyle bir durumda hemen doğalgaz dönüşüm kazanı devreye girecek. Biz arızayı giderirken hemşehrilerimiz evlerinde ısı konusunda bir sıkıntı yaşamayacak. Bunu şöyle düşünün elektrik kesildiğinde nasıl jeneratör saniyeler içinde devreye giriyorsa AFJET’te herhangi bir arıza durumunda doğalgaz dönüşüm kazanı saniyeler içinde devreye girecek ve ısı kaybı yaşanmayacak.”

KÖMÜRLE ISINMA TARİHE KARIŞACAK

Afyonkarahisar’da 5 sene içinde kömürle ısınan ev kalmayacağını belirten Köksal, açıklamasına şöyle devam etti: “Yazın cırcır böceği gibi gezip kışın karınca gibi çalışmaya başlamayacağız. Biz yazın her türlü çalışma ve projeyi yapacağız kışa hazırlık yapacağız. Bütün yaz AFJET’te hiçbir çalışma yapılmadı, yazı bomboş geçirdiler. Kış geldi ondan sonra arızalar başladı. Yazdan her türlü tedbiri alacağız, hemşehrilerimizi kışın soğukta bırakmayacağız. Yeni kuyulara yani yeni ısı kaynaklarına bakacağız. Bunu yapabilirsek şehrin yüzde 30 daha fazlasını AFJET ile ısıtma gibi bir hayalim var. Bunu inşallah gerçekleştireceğim. Tabi ki çıkacak debiye ve sıcaklığa göre uzmanlardan bu konuda destek alacağız. 5 sene içinde Afyonkarahisar’da kömürle ısınan tek bir hane bırakmayacağım. Her yerde en azından doğalgazı döşeyeceğiz. Hemşehrilerimizin ısınma sorununu gündemden düşüreceğim. Kömür hem çok pahalı hem de zahmetli bir ısıtma gereci. Ben hemşehrilerimi kömürden kurtaracağım.”

SİZE BİR HİZMET BORCUM VAR

Başkan Adayı Burcu Köksal, hemşehrilerine seslenerek her zaman Afyonkarahisar’ı bir adım daha öteye götürmek için çalışacağını söyledi. Köksal, “1 Nisan’da herkesi belediyeye bekliyorum” diyerek şöyle konuştu: “Esnafı, emekliyi, çiftçiyi, işçiyi ve gençlerimizi mağdur edip yandaşlarının vergi borcunu bir gecede silenler seçim meydanlarında 5 yılda bir sizi hatırlayıp seçim vaadi vermekten başka bir şey yapmayanlar yaptırdıkları anketlerde Burcu Köksal’ın en az on puan farkla kazanacağını görenler kesenin ağzını açmışlar. Sizin olan her şey ananızın ak sütü gibi helal. Kimseye hiçbir borcunuz yok. Bu kardeşinizin size bir hizmet borcu var. Onun için hepinizi 31 Martta önce sandıklara 1 Nisan’da belediyeye bekliyorum.”

Please follow and like us:
Pin Share