NE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

 ULUÇAY’DAN ŞOFÖR ESNAFINA İKİ MÜJDE

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay şoför esnafına günlerdir bekledikleri önemli bir müjdeyi duyurdu. Uluçay, şoför esnafının plaka mülkiyet sorununu daha önce vekiller aracılığı ile ilgili bakanlıklara ilettiklerini ve yakın zamanda da bu sorunun ortadan kalkacağını duyurdu. Uluçay ayrıca öğrencilerin 100 kez kullanılabileceği ücretsiz otobüs kartı için de, şehir içi taşımacılık yapan minibüslerden de yararlanacaklarını ve esnafın destekleneceğini duyurdu.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Hüseyin Ceylan Uluçay Afyonkarahisar faaliyet gösteren şoför esnafına müjde verdi.

“Mağduriyet giderilecek, giderilene kadar da herkesin hakkı korunacak”

Uluçay, “Daha önce mülkiyet sorununu milletvekillerimiz aracılığı ile ilgili bakanlıklara duyurduğumuz mülkiyet konusu inşallah yakın zamanda Meclisin açılması ile birlikte çözüme kavuşuyor. Dolmuş ve minibüs esnafımızın plakalarına dair mülkiyet sorunlarıyla ilgili mağduriyetleri çok iyi bilen bir kardeşiniz olarak inşallah yakın zamanda bu sorun ortadan kalkacaktır. Bu süreçte Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren minibüsçü esnafımızın hat tahsis süreleriyle faaliyetlerine devam edebilme hakları da yasal güvence altında korumaya alınacak, kimse mağduriyet yaşamayacak. Bu konuda aldığımız bilgiler Ulaştırma ve Çevre Bakanlığımız’ın gerekli mevzuat hazırlıklarını tamamladığı yönünde. Seçimlerden sonra TBMM’nin açılması ile birlikte konu çözüme kavuşacaktır” dedi.

“Ücretsiz kart ile minibüslere de binilecek, esnaf desteklenecek”

Uluçay ayrıca bir konuya daha değindi. Öğrenciler için verilecek 100 kullanımlık ücretsiz otobüs kartının minibüslerde de geçerli olacağını kaydeden Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Şoför esnaflarımız başımızın tacıdır. Bizler, yolları sadece ihtiyaç duyduğumuz zaman kullanıyoruz. Ama Afyonkarahisar’da şoför kardeşlerim günün neredeyse 24 saati çalışıyor. Ayrıca şoför esnafı kardeşlerim, yaptıkları iş icabı milletimizin adeta aynası gibidir. Sizlerin bu şehre, bu millete, yaptığı hizmetlerin yerini hiçbir şey tutamaz. O yüzden belediye otobüslerinde ücretsiz kullanılabilecek olan bu ücretsiz biniş kartı, minibüslerden de yararlanmak suretiyle şoför esnaflarımızı destekleyeceğiz. Bu da esnafımıza hayırlı olsun.

ULUÇAY’DAN KADIN GİRİŞİMCİLERE 100 BİN TL DESTEK

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, “1 Nisan’dan itibarıyla 500 kadın girişimciye 100 bin lira destek vereceklerini duyurdu. Uluçay, Afyonkarahisar’da kadın istihdamını süratle arttıracaklarını duyurdu.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay yeni bir müjde daha duyurdu. Uluçay, yaptığı açıklamada Afyonkarahisar’da yaşayan 500 kadın girişimci için 100 bin lira destek vereceklerini duyurdu.

Yeni istihdam alanları oluşacak

Uluçay “Bu şehir, Kadınanaların şehridir. Sultan Divaninin kızı olan Destina Gevher Hatun ve torunu Güneş Hatun’un elinin değdiği bir şehirdir. Bu yüzden bizler hanım kardeşlerimizi her daim sözde değil özde destekliyor ve yanlarında oluyoruz. Bundan dolayı şehrimizde hizmet verecek, iş yeri açacak 500 hanım kardeşimize 100 bin lira destek verecek ve kadın istihdamında önemli bir yol almış olacağız. Hanım kardeşlerimiz, her türlü ticari girişimde doğrudan desteklenerek ekonomiye katkı sağlayacak, 58 mahallemizde yeni istihdam alanları oluşturacağız” dedi.

“AFYONKARAHİSAR HALKINA BİR PROJEYİ BİLE ÇOK GÖRÜYORLAR”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, bu akşam Erenler Mahallesinde, mahalle sakinleri ile iftarda bir araya geldi. Burada konuşan Uluçay, ““Afyonkarahisar halkına bir projeyi bile çok görüyorlar” dedi.

Yoğun katılımın olduğu programda bir konuşma yapan Uluçay, “Her köşesi ayrı bir güzel olan Afyonkarahisar’ımız için onlarca yatırım planımızla geliyoruz. Yoğun bir çalışma temposu içerisinde her bir projemizi en ince detayına kadar ince eleyip sık dokuduk. Bizler bu çalışmaları yaparken, birileri çıkıyor birkaç cümleyle adaylık sürecini projesiz, plansız, hayali cümlelerle popülist bir yaklaşımla geçiştirmeye çalışıyor. Çünkü Afyonkarahisar için ne hayalleri ne projeleri var. Kısaca Afyonkarahisar halkına bir projeyi bile çok görüyorlar. Milliyetçi – muhafazakâr Afyonkarahisarlı kardeşim, böylelerine geçmişte olduğu gibi bugün de yarın da asla pirim vermez. İnşallah 1 Nisan’dan sonra bir dakika bile beklemeden sahalara inerek sözünü verdiğimiz projelerimizin ilk kazmalarını vuracağız. Bizim hayalimiz, siz kıymetli hemşerilerimize yaşanılabilir bir Afyonkarahisar‘ı sunmak iken, onlar ağustos böceği misali saz çalar giderler. Çünkü onların hayalleri bile bizim tek bir projemize yaklaşamaz, yetişemez ve yanımdan dahi geçemez. İnşallah 1 Nisan sonrası onlar yine bildiğiniz gibi konuşmaya devam ederken, bizler sizlere vadettiğimiz projelerin ilk kazmalarını vuruyor olacağız. Allah bizleri sizlere mahcup etmesin” dedi.

İftar programına AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş, Milletvekilli İbrahim Yurdunuseven, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Merkez İlçe Başkanı Serkan Mumyakmaz, teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Please follow and like us:
Pin Share