YAŞAM

KADINLARIMIZ BU ÜLKENİN BACASIZ FABRİKALARI

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek çalışmalarına hız verirken tarımla ilgili toplantılar düzenliyor, kadın kültür evleri açıyor, ve kadınlarımızla ilgili çalışma sahalarını ilçelere kadar takip ediyor. Hatta oralara gidip yerinde incelemelerde bulunuyor.

Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’da düzenlenen Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katıldı. Vali Gökmen Çiçek: “Biz birçok başarı hikayesinin arkasında Tarım Kredi Kooperatiflerinin olduğunu biliyoruz” dedi.

VALİ ÇİÇEK” HER ZAMAN YANINIZDA OLACAĞIZ

Vali Çiçek” Ellerinden her iş gelenlerle en iyisini yapmak için yola çıkmıştık. Bugün görüyorum ki doğru yoldayız ve iyi ki Kadın Kültür Evlerimizi ve Kooperatiflerimizi kurmuşuz. Kadın eli değdiğinde Afyonkarahisar’ımız daha da güzelleşiyor. Tek bir elden değil hep bir elde üretiyoruz. dedi.

Çobanlar Kadın Kültür Evi ve Kadın Kooperatifi Üretim alanında incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, kadınlara yönelik verilen eğitimler, üretim faaliyetleri, kooperatifin işleyişi ve kadınların el emeği, göz nuru ile ürettikleri ürünleri inceledi. Onları kutladı ve bu alanda özellikle kadınların üretim  ekonomiye daha çok katkılarda bulunmaları için il valiliği olarak gereken her türlü desteği sonuna kadar yapacaklarını söyledi.

Please follow and like us:
Pin Share

Comment here