NE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

 ULUÇAY “DİJİTAL HAYVANAT BAHÇESİ VE DEV AKVARYUM

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay dijital hayvanat bahçesi ve akvaryum projesi ile ilgili açıklamada bulundu. Uluçay, projenin şehrin kültürel ve turistik açıdan daha cazip hale gelmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Uluçay açıklamasında, yerel halk ve turistler için benzersiz bir deneyim sunmayı hedefleyen proje kapsamında, geleneksel hayvanat bahçelerinden farklı olarak dijital teknolojinin de kullanılacağı vurguladı. Dijital hayvanat bahçesi ve akvaryum, modern teknolojinin getirdiği imkânlarla ziyaretçilere yeni bir deneyim sunacak.

Uluçay, yaptığı açıklamada, “Afyonkarahisar’ı sadece yerel halkımızın değil, ülke genelinde ve uluslararası alanda da daha çekici bir destinasyon haline getireceğiz. Bu kapsamda, dijital hayvanat bahçesi ve akvaryum projesiyle şehrimize farklı bir nitelik kazandıracağız. Dijital hayvanat bahçesi projemizle gerçekçi sanal ortamda doğanın muhteşem canlılarını vatandaşlarımızla buluşturacağız. Ayrıca bir başka projemiz olan ve ziyaretçilerin keyifli vakit geçirebilecekleri çok çeşitli balık türlerine sahip dev bir akvaryumu şehrimize kazandıracağız” dedi.

Projenin, çocukların eğitimine de katkı sağlayacağını belirten Uluçay, “Çocuklarımızın doğayı, hayvanları ve deniz canlılarını daha yakından tanımalarını sağlayacak bu iki projemiz, onların eğitimine önemli bir katkı sunacak. Ayrıca, yetişkinler için de eğlenceli ve öğretici bir ortam oluşturmuş olacağız” şeklinde konuştu.

Dijital hayvanat bahçesi ve akvaryum projesinin, Afyonkarahisar’ın turizm potansiyelini artırması ve ekonomik anlamda şehre katkı sağlaması bekleniyor.

ULUÇAY’DAN HER MAHALLEYE ‘YAŞAM MERKEZİ PROJESİ’

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay sosyal projeleri arasında yer alan ve sosyal etkileşimi artırmayı hedefleyen ‘mahalle yaşam merkezi projesi’ hakkında açıklamada bulundu. Uluçay, mahalle yaşam merkezlerimiz, sosyal bağları güçlendirecek aynı zamanda da hemşehrilerimizin aktif olarak sosyal yaşama dahil olmalarını sağlayacak” dedi.

“Mahalle yaşam merkezi sosyal bağları güçlendirecek”

Uluçay, projenin Afyonkarahisar’ın sosyal dokusunu güçlendirmeyi, mahalleler arasında dayanışmayı ve iletişimi artırmayı amaçladığını belirterek, “Mahalle Yaşam Merkezleri projemiz, mahalle sakinlerimizin bir araya gelip etkileşimde bulunabilecekleri, çeşitli etkinlikler düzenleyebilecekleri ve ihtiyaç duydukları hizmetlere kolayca erişebilecekleri mekânlar olacak. Mahalle sakinlerimizin görüş ve fikirlerini önemsiyoruz. Mahalle yaşam merkezlerimiz, çocuklardan yaşlılara kadar her kesime hitap edecek şekilde tasarlanacak. Yaşam merkezlerimiz içerisinde konferans ve sinema salonları, kütüphane, kreş, sağlık odası, kafeterya ve aş evi, bebek bakım ve emzirme odası, aile etkinlik evi, ortak alan çocuk bahçesi, emekli kıraathanesi, AFAD ekipmanları ve deprem toplanma merkezlerini içerecek. Geniş kapsamlı olarak inşa edilecek mahalle yaşam merkezlerimizde vatandaşlarımız hem sosyal kültürel faaliyet gerçekleştirirken hem de olası afet durumlarında da bu merkezlerden destek alabilecekler. Mahalle yaşam merkezleri, sadece fiziksel bir mekân olmanın ötesinde, mahallelerimizin sosyal hayatına ve birbirleriyle olan etkileşimine yeni bir soluk getirecek. Bu merkezler, vatandaşlarımızın birbirleriyle daha yakın ilişkiler kurmalarını sağlayacak, sosyal bağları güçlendirecek ve dayanışma ruhunu pekiştirecek. Aynı zamanda şehrimizin sosyal ve kültürel hayatına önemli katkılar sağlayacak. Projemizin hayata geçmesiyle birlikte şehrimizin her kesiminden hemşerilerimiz daha aktif bir şekilde sosyal yaşama dahil olacak” dedi.

 

ULUÇAY’DAN MODERN HUZUREVİ PROJESİ

 

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay gerçekleştireceği projeleri arasında yer alan yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi (huzurevi) projesi ile ilgili bilgi verdi. Uluçay, Afyonkarahisar’ın yaşlı nüfusunu daha iyi bir yaşam kalitesiyle buluşturacaklarını ifade etti.

 

Uluçay  yaptığı açıklamada Afyonkarahisar’ın yaşlı vatandaşlarına daha iyi hizmet sunmak için önemli bir adım attıklarını belirterek, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezinin, kentteki yaşlıların ihtiyaçlarına cevap verecek modern bir tesis olacağını vurguladı. Proje kapsamında, yaşlıların bakımı ve rehabilitasyonu için gerekli tüm altyapının sağlanacağını ifade eden Uluçay, merkezin sosyal ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapacağını söyledi. Ayrıca, merkezin sağlık hizmetlerinin de en üst seviyede olacağını belirtti.

 

Uluçay açıklamasında, “Yaşlılarımız bizim için çok değerli. Onların yaşam kalitesini yükseltmek ve ihtiyaçlarına cevap vermek en öncelikli hedefimiz. Bu nedenle, Afyonkarahisar’a modern bir yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezi kazandıracağız. Yaşlılarımızın sağlık, bakım ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacakları bu merkez, şehrimizin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Şehrime kazandıracağımız 162 yataklı ve yaklaşık olarak 21 bin m2 alana inşa edilecek olan modern ve yaşam dolu huzur evi projesi ile yaşlılarımıza kaliteli yaşam standartları, güvenli ortam ve nitelikli bakım hizmetleri sunacağız. Aynı zamanda yaşlılarımızın huzur içinde bir hayat yaşamalarını sağlayacağız. Büyüklerimize değer projemizle yaşlılarımızın her an yanlarında olacağız. Onlar bizim başımızın tacıdır” şeklinde konuştu.

 

 

Please follow and like us:
Pin Share