NE-NEREDE-NASILYAŞAM

YAĞCI, “BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ!”

İYİ Parti’nin Başkan Adayı Alper Yağcı, Meslek Odalarıyla Buluşuyor.

Belediye Başkanlığı Yarışında Alper Yağcı Öne Çıkıyor: İYİ Parti’nin Adayı STK ve Odalarla Buluşuyor.

Ziyaretlere başkan adayı Yağcı’ya İYİ Parti il yönetim kurulu üyeleri, merkez ilçe başkanı İzzet Köken ve yönetim kurulu üyeleri eşlik ettiler.

İYİ Parti’nin belediye başkan adayı Alper Yağcı, yaklaşan yerel seçimler öncesinde siyaset sahnesinde adından sıkça söz ettiriyor. Yağcı, İYİ Parti’nin ilerlemek istediği yönü saha çalışmalarıyla bizzat sergilemeye devam ediyor.

Sivil toplum örgütleri şehir yönetiminde daha aktif rol almalı

Seçim kampanyası kapsamında çeşitli meslek odalarını ziyaret eden Yağcı, Elektrikçiler ve Elektronikçiler Odası Başkanı Mehmet Karagöz, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Çetin İnce, Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, Kahveciler ve Çay Ocakları Esnaf Odası Başkanı Yusuf Selçuk Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. İYİ Parti’nin il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyelerinin de eşlik ettiği bu ziyaretler, Yağcı’nın sivil toplum örgütlerinin şehir yönetiminde daha aktif roller alması gerektiğini vurguladığı bir platform olarak öne çıktı.

İYİ Parti’nin Dinamik Başkan Adayı Alper Yağcı: “Seçildiğimde STK’larla Şehri Birlikte İdare Edeceğiz!”

Yağcı’nın sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile düzenlediği toplantılar, problemleri dinleme ve çözümler konusunda görüş alışverişinde bulunma imkânı sağladı. Geniş kitleleri temsil eden bu kuruluşların görüşlerinin önemi hakkında konuşan Yağcı, “Afyonkarahisar’ı sivil toplum kuruluşları, dernekler, odalar ve şehir halkımızla omuz omuza yöneteceğiz. Sivil toplum kuruluşlarını ve meslek odalarını yönetime dâhil etmeyen bir belediyenin başarılı olamayacağına inanıyorum. Bu yüzden, kapsayıcı yönetim, herkesin görüşlerine saygı ve eleştirilere açıklık ilkemiz doğrultusunda ilerliyoruz. Herkesin birbirinden öğreneceği bir şeyler olduğunu düşünüyorum,” sözleriyle şehir yönetiminde kolektif bir yaklaşım benimseyeceğini belirtti.

Oda Başkanları da Başkan adayı Yağcı’ya ziyareti nedeniyle teşekkür ettiler.

YAĞCI: YILLARCA SESİNİZ NEDEN ÇIKMADI?”

İYİ Parti Adayı Yağcı, AK Parti’nin Esnaf Vaatlerine Sert Çıktı

İYİ Parti’nin Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, AK Parti’nin adayı Uluçay’ın Afyonkarahisarlı esnaflarla ilgili düzenlenecek alışveriş festivalleri hakkındaki açıklamalarına sert bir tepki gösterdi. Yağcı, AK Parti’nin yıllardır şehri yönetmesine rağmen yerel esnafın sorunlarını yeni fark etmiş olmasını eleştirdi.

Yağcı, “Daha düne kadar Afyon esnafını düşünmeyen AK Parti zihniyeti, bugün esnaf festivali planlıyor. Üstelik bu şehri yıllardır sizler yönetmediniz mi? Yöresel ürün pazarlarıyla dışarıdan gelen esnaflara izin verip yerel esnafı zarara uğratan o belediye sizin belediyeniz değil miydi?” dedi ve geçmişteki suskunluklarını gündeme getirerek eleştirilerini yöneltti.

İktidarın esnaf dostu imajı çizmeye çalıştığını belirten Yağcı, “Şimdi billboardlarda ve basında ‘Afyonkarahisar gerçek belediyecilikle tanışacak’ gibi vaatlerle karşımıza çıkıyorsunuz. Afyonkarahisar’da sahte bir yönetim mi vardı da şimdi gerçeği mi getireceksiniz?” diyerek AK Parti’nin seçim vaatlerine inandırıcılık kazandıramayacağını ifade etti.

Yağcı, AK Parti’nin ekonomik durumu iyileştirmedeki başarısızlığını da dile getirerek, düşük alım gücüne sahip vatandaşların festivallerde nasıl harcama yapacağı konusunda endişelerini dile getirdi ve hükümetin vatandaşların refahını artırmaya odaklanması gerektiğini vurguladı.

Yağcı:” Ülkeyi perişan eden, Afyonkarahisar’ı perişan edenler bu gün seçimleri kazanmak için her zaman olduğu gibi yapamayacağı vaatleri bir bir sıralıyor. Emeklimize sadaka gibi üç bin lira bayram ikramiyesini layık görenler bu gün esnafa sokak festivallerinden bahsediyor. O festivalden emeklimiz, dar gelirlimiz, işçimiz hangi parayla alış veriş yapacak. Siz önce vatandaşlarımızın alım gücü nasıl yükselir ona kafa yorun.

 

Kardeşiniz olarak şu sözü veriyorum esnafımızla birlikte karar alacağız

İYİ Parti’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, yerel seçim yarışını hızlandırarak Gazlıgöl Caddesi üzerinde bulunan esnafla bir araya geldi.

Yağcı, esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinleyip onlarla sohbet ettiği ziyaretinde, İYİ Parti’nin şehre kapsamlı hizmetler getirme vaadinde bulundu.

Yağcı, ziyaretleri sırasında esnafın sorunlarını yerinde dinleyerek alış veriş yapan vatandaşlarla sohbet etme imkânı buldu.

Yağcı, İYİ Parti’nin Afyonkarahisar’da güçlü bir alternatif olduğunu ve yerel yönetimde değişim isteyenlerin tercihi olacağını vurguladı. Yağcı, “Afyonkarahisar’ı hak ettiği hizmete kavuşturmak için yola çıktık. Esnafımızın, vatandaşımızın yanındayız. Bizim için önemli olan Afyonkarahisar’ın menfaatidir. İYİ Parti olarak belediyecilikte fark yaratacağız. Afyonkarahisar’da iyi şeyler olacak” dedi.

İYİ Parti’nin Belediye Başkan Adayı’nın programı, Erenler Dolmuş durağı ziyareti ile devam etti. Alper Yağcı, dolmuş esnafının sorunlarını bildiğini ifade ederek destek sözü verdi.

Kardeşiniz olarak şu sözü veriyorum, biz attığımız her adımda esnafımızla, minibüsçümüz, Afyonlu kardeşlerimizle birlikte istişare edeceğiz, birlikte karar alacağız ve hayata geçiriyor olacağız” dedi.

“Afyon’u anlamak isteyen, bu şehrin insanlarının ne demek istediğini, önce sizden, şoför esnafımızdan dinleyecek. Gelecek sizinle istişare yapacak ki, ‘Şoförümün, esnafımın ne derdi var, ne problemi var’, bu istişareleri gerçekleştirecek” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
Pin Share