NE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

CHP KÖKSAL” BİRLİKTE KAZANACAĞIZ

CHP Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’ın da Eskişehir gibi örnek gösterilen dünya kentleri arasına girmesi gerektiğini söyleyerek, “Birlikte kazanacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’ın sorunlarının çözümü ve kentin kalkınması için elinden geleni yapmaya hazır olduğunu belirterek Afyonkarahisar’ın jeopolitik konumu itibari ile çok daha iyi yerlerde olması gerektiğine dikkat çekti. Köksal, milletvekilliği dönemindeki heyecan ve özveriyle belediye başkanı olarak çalışmak istediğini sözlerine ekledi.

AFYON’U HAKETTİĞİ KONUMA KAVUŞTURMAK İÇİN GECEMİ GÜNDÜZÜME KATIP ÇALIŞACAĞIM

Belediye Başkan Adayı Köksal, Afyonkarahisar’ın bölgeleri ve şehirleri birbirine bağlayan bir kavşak konumunda olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu: “Eskişehir nasıl bir Eskişehir haline geldiyse Afyonkarahisar da Eskişehir gibi örnek gösterilen dünya kentleri arasına girmeli. Çünkü Afyonkarahisar bölgeleri birbirine bağlayan bir il. Türkiye’de 3 tane bu şekilde bölgeleri birbirine bağlayan il var. Birisi Afyonkarahisar. Tarım var, hayvancılık var. Topraklarından bereket fışkırıyor. Termalin, mermerin başkenti. Kurtuluş Savaşı’nın kazanıldığı, Cumhuriyet’in kurulduğu topraklar. Ama bir türlü hak ettiği yere gelememiş. Dedim ki ben bu yola çıkayım, kollarımı sıvayıp bu işe gireyim. Afyonkarahisar’da belediyecilik nasıl yapılır, bir kent dünyaya nasıl örnek olur bunu göstermek istedim. Tıpkı milletvekilliğimde olduğu gibi gecemi gündüzüme katarak çalışacağım.”

AFYON EGE’NİN SÖZDE DEĞİL ÖZDE İNCİSİ OLACAK

Köksal Afyonkarahisar’ın Ege’nin sözde değil özde incisi olacağını belirterek, “Ben Afyonkarahisarımızı Denizli gibi kalkınan bir şehir haline getireceğim dedim. Konya gibi ilerleyen bir şehir olacak dedim. Bir iddia ortaya koydum. Ege’nin sözde değil özde incisi olacak dedim. Bu iddiamı da sürdürüyorum. Ben her hangi birini rakip olarak görmüyorum. Ben hep kendimle yarışırım. Daha iyisini yapmak için, daha çok çalışmak için yarışırım. Daha güzelini ortaya koymak için yarışırım. Şehre güzel bir şeyler katmak için çalışırım. Bu noktada başarılı bir belediye başkanı olacağıma inanıyorum. Arkamızda güzel eserler bırakacağız inşallah.” dedi.

BELEDİYE HİZMET BİNALARI MAHALLELERE YAYILACAK

Köksal, belediye hizmetlerine erişimin kolaylaştırılacağını belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şehir içinde çok fazla kamu binası var. Bunların etrafa dağıtılması lazım. Şehir büyüyor, insan sayısı artıyor ve araç sayısı da artıyor. Haliyle şehir merkezi sıkışıp kaldı. Merkezdeki o kamu binalarını dağıtmak gerekiyor. Bunu sağlayacağız. Belediye olarak Uydukent’e ve Fatih tarafına 2 ayrı hizmet binası yapacağız. Böylece Uydukent’te oturan 70 yaşındaki amca kalkıp bir su faturası yatırmak için merkeze gelmek zorunda kalmayacak. Evine en yakın hizmet birimine gidip o faturayı yatıracak. Yine Fatih tarafında oturan vatandaşımız merkezde belediyede işlemlerini halletmek zorunda kalmayacak. Bu noktada biraz belediyecilik hizmetlerini dağıtacağız. E-belediyeciliği yoğunlaştıracağız. İnternet üzerinden belediyecilik hizmetlerinin yapılmasını yaygınlaştıracağız. İnsanlar evinde iş yerlerinde internete girip rahatlıkla işlerini halledebilecekler.”

 

Köksal: Afyonkarahisar’ı ortak akıl ve istişare kültürüyle yöneteceğiz

CHP Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal; Afyonkarahisar’ı ortak akıl ve istişare kültürüyle yöneteceğini, içinden çıkılamaz bir hal alan trafik problemini de işin uzmanları ile çözeceklerini söyledi. Köksal ayrıca kadın ve gençlik meclisleri oluşturulacağını da sözlerine ekledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, yerel seçimlere kısa bir süre kala kapı kapı gezerek projelerini anlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda Organize Sanayi Bölgesi’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Köksal, ardından Gül Anneler Derneği’ni ziyaret etti. Köksal’ın akşamki programı ise kahvehane ziyaretleri ile devam etti.

GÖRDÜĞÜM TEVECCÜHE LAYIK OLMAK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞACAĞIM

Belediye Başkan Adayı Köksal, ziyaret ettiği esnaflardan gördüğü desteği anlatarak, “Bu teveccühe layık olmak için canla başla çalışmaya hazırım” dedi. Köksal, açıklamasına şöyle devam etti: “Bizler saha çalışmalarımız kapsamında hem işverenlerimizle hem de işçi, emekçi kardeşlerimizle çeşitli istişarelerde bulunuyoruz. Ben hemşehrilerimden oldukça büyük teveccüh görüyorum. Bana gösterilen ilginin karşılığını vereceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Ben hizmet için varım. Afyonkarahisar sevdalısı bir milletvekili olarak söylüyorum; belediye başkanı seçildiğimde de aynı özveriyle çalışmaya, memleketime hizmet etmeye devam edeceğim.”

İKİNCİ BELEDİYE ŞEHİR ÇARŞISININ ALTI OTOPARK ÜSTÜ İŞYERİ OLACAK

İkinci Belediye Çarşısı esnaflarının mağdur edildiğini hatırlatan Köksal, trafik sorununun çözülmesi için atılacak adımları şöyle anlattı: “İkinci Belediye Çarşısı ve Kura Camii’nin yanı katlı otopark için ayrılmıştı. İkinci Belediye Şehir Çarşısı’nın altı katlı otopark olacak üstü iş yeri olacak. O işyerlerini mağdur edilen yaklaşık 55 esnafımıza vereceğiz. Onlarla helalleşeceğiz. Çünkü onlara çok büyük bir haksızlık yapıldı. Yeni yapılacak binaların altına da otopark yapılması için teşvik edeceğiz. Bir trafik mastır planı hazırlayarak trafik mühendisleri ile birlikte konunun uzmanlarıyla şehrin trafiğini en kısa zamanda rahatlatacağız.”

KADIN VE GENÇLİK MECLİSLERİ KURULACAK

CHP Belediye Başkan Adayı Köksal, şehri ortak akılla yöneteceğini belirterek şöyle konuştu: “Bütün mahallelerden kadın ve gençlerimizden oluşan bir gençlik meclisi ve kadın meclisimiz olacak. Ayda bir kez onlarla toplanacağım. Kadın ve genç arkadaşlarımızı dinleyeceğim. Mahallelerinde gördükleri eksikleri, kentimizdeki yanlışları, sıkıntıları, eleştirileri önerileri dinleyeceğim. Kenti ortak akılla, uzlaşıyla, istişare ile yöneteceğiz. Derneklerle, muhtarlarla, odalarla, hemşehrilerimizle birlikte yöneteceğiz. Kapalı kapılar ardında 3-5 kişiyle kararlar alarak bu şehri yönetmeyeceğiz. Parayı doğru yerde doğru projelerde kullanacağız. Kırk düşünüp bir harcayacağız.”

Please follow and like us:
Pin Share