NE-NEREDE-NASILYAŞAM

 BAŞKAN KÖKSAL “ADALETTEN ŞAŞMAYACAĞIZ”

Belediye Başkanı Burcu Köksal, 31 Mart seçimlerinin ardından toplanan Belediye Meclisi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Seçilen tüm Belediye Meclis Üyelerinin Afyonkarahisar sevdalısı olduğuna dikkat çeken Başkan, gerek toplantılarda, gerek komisyonlarda alınacak kararların adaletten, hakkaniyetten hukuktan şaşmayacağına olan inancının tam olduğunu kaydetti.

Şeffaf yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini ifade eden Başkanı, her türlü işlem, her türlü icraat her türlü ihale, her türlü satın almayı Belediye Meclis Üyelerinin dilekçe yazmasına gerek kalmadan resmi prosedürlere başvurmaksızın incelenebileceğini söyledi.

Belediye Başkanı Burcu Köksal, Belediye Meclisi’nin açılış konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“31 MART 2024 TARİHİNDE YAPILAN SEÇİMLER NETİCESİNDE HALKIMIZ ŞAHSIMA BELEDİYE BAŞKANLIĞINI, SİZLERE DE MECLİS ÜYELİĞİ GÖREVİNİ TEVDİ ETMİŞ, TEVECCÜHTE BULUNMUŞTUR.

SEÇİME KATILIP, SEÇİLEN İL GENEL MECLİSİ ÜYELERİNE, BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE, MUHTARLARA HAYIRLI HİZMETLER DİLİYORUM. ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILLIK DÖNEM İÇERİSİNDE ALINACAK KARARLARIN İLİMİZE HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLERİM. BUGÜNE KADAR İLİMİZİN GELİŞİMİ VE KALKINMASI İÇİN GÖREV YAPAN TÜM BAKANLARA, MİLLETVEKİLLERİNE, BELEDİYE BAŞKANLARINA, İL GENEL MECLİS BAŞKAN VE ÜYELERİNE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE, MUHTARLARIMIZA, BÜROKRATLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM. HAYATTA OLANLARA SEVDİKLERİ VE AİLELERİ İLE BİRLİKTE SAĞLIKLI UZUN ÖMÜRLER, AHİRETE İNTİKAL EDENLERE DE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUM.

BEN BİLİYORUM Kİ BURADA BULUNAN TÜM MECLİS ÜYELERİMİZİN HER BİRİSİ AFYONKARAHİSAR SEVDALISI, İNŞALLAH BU DÖNEMDE HEP BİRLİKTE GÜZEL BİR HAVA YAKALAYACAĞIZ VE İLİMİZE GÜZEL HİZMETLER SUNACAĞIZ. BENİM GEREK TOPLANTILARDA, GEREKSE DE KOMİSYONLARDA ALINACAK KARARLARIN ADALETTEN, HAKKANİYETTEN, HUKUKTAN ŞAŞMAYACAĞINA OLAN İNANCIM TAMDIR. AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ OLARAK ŞEFFAF YÖNETİM ANLAYIŞI İLE GÖREV YAPACAĞIZ. BİZİM HER TÜRLÜ İŞLEMİMİZİ, HER TÜRLÜ İCRAATIMIZI, HER TÜRLÜ İHALEMİZİ, HER TÜRLÜ SATIN ALMAMIZI,  HER MECLİS ÜYEMİZ, DİLEKÇE YAZMASINA GEREK KALMADAN, RESMİ PROSEDÜRLERE BAŞVURMAKSIZIN İNCELEYEBİLİR. HERKES İSTEDİĞİ SORUYU YAZILI OLARAK DA ŞİFAİ OLARAK DA SORABİLİR. ELBETTE BURASI DEMOKRASİNİN GEREĞİ OLARAK OLUŞMUŞ MECLİSDİR. HERKES BURADA FİKRİNİ, RAHATÇA SÖYLER. SİZDEN TEK RİCAM GEREK CHP GRUBUNDAN, GEREKSE DİĞER GURUPLARDAN KARŞILIKLI DEMOKRATİK ÜSLUPLARI AŞAN BEYANLARA BAŞVURULMAMASIDIR.

ÖNÜMÜZDEKİ BEŞ YIL İÇERİSİNDE TÜM VATANDAŞLARIMIZI VE HEMŞEHRİLERİMİZİ AYRISIZ VE GAYRISIZ OLARAK, ÖTEKİSİ BERİKİSİ DEMEDEN TAMAMINI KUCAKLAYARAK, İYİ VE KÖTÜ GÜNLERİNDE BİRLİKTE OLMAK, DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ BİREBİR DİNLEYEREK ÇÖZÜM ÜRETEREK, İLİMİZİ İNŞALLAH DAHA MÜREFFEH, DAHA YAŞANABİLİR BİR KENT HALİNE GETİRMEK OLACAKTIR. HEPİNİZE HAYIRLI HİZMETLER DİLİYORUM.”

BAYRAMLAŞMA TÖRENİ TAŞ MEDRESE’DE YAPILDI

Afyonkarahisar Valiliği ve Belediyemiz iş birliğinde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni düzenlendi. Program Taş Medrese’de gerçekleşti. Her bayram geleneksel hale gelen, Afyonkarahisar protokolünü buluşturan bayramlaşma töreni tam katılımla yapıldı.

Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın ev sahipliğinde yapılan bayramlaşma törenine; Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Hasan Arslan, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, il protokolü, askeri erkân, daire müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, iş adamları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Burcu Köksal; tüm Afyonkarahisarlıların Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek huzur, sağlık, barış ve bereket temennisinde bulundu. Törende Vali  Kübra Güran Yiğitbaşı ve Afyonkarahisar Milletvekilleri de konuşma yaptı. Tüm Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizin ve İslam Âlemi’nin Ramazan Bayramı’nı kutlayan protokol, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

BAŞKAN BURCU KÖKSAL’DAN BİRLİK MESAJI

Belediye Başkanı Burcu Köksal, hemşehrilerinin ve tüm İslam Âleminin bayramını kutlayarak başladığı konuşmasında; “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından ilk kez bir araya gelmiş bulunuyoruz. Memleketim, doğduğum ve doyduğum şehrim Afyonkarahisar’a Belediye Başkanı olarak hizmet etmekten duyduğum heyecan ve mutluluğu sizin ile paylaşmak isterim. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu inancıyla Belediye Başkan Adayı olduğum ilk günden itibaren bütün vatandaşlarımız ile temas kurduk; dertleri dinledik; çözüm önerilerimizi ve projelerimizi anlattık. Sokakta gördüğümüz ve bize baharı müjdeleyen halkın iradesi, sandığa yansıdı ve bugün Belediye Başkanı olarak sizlerin karşısındayım. Çok iyi biliyorum ki bu görevler vatandaşın yaşam kalitesini artırmak, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler çıtasının üzerine çıkmak ve özetle halka hizmet için büyük bir şanstır. Vatandaşın bize tanıdığı yatırım ve hizmet şansını en iyi şekilde kullanarak bize oy verenleri mahcup etmeyeceğiz; oy vermeyenlerin de gönüllerini kazanmak için çalışacağız. Bayramlar, sevgi, saygı, hoşgörünün yaygınlaştığı; dayanışma ruhunun pekiştiği güzel günlerdir. Bugün güzel bir günde, tarihi bir mekânda sizlerle bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Afyonkarahisar için çalışacak, şehrimizin ulusal ve uluslararası düzeyde tanınması; yaşanabilir bir kent olması için gece-gündüz demeden çalışacağız. Bugün aynı zamanda Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıldönümü. Devletin bekası, vatanın birliği, milletin dirliği, birlik ve beraberliğimiz adına bu topraklar için şehit düşen kahraman polislerimiz ve askerlerimizi rahmetle, gazi polislerimiz ve askerlerimizi saygıyla anıyor; Türk Polis Teşkilatı’na görevinde üstün başarılar diliyorum. Mübarek Ramazan Bayramınızı tekrar gönülden kutluyor; bayramın huzur, mutluluk, barış ve bereket getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bayramlaşma töreninin ardından Başkan Burcu Köksal, Vali Kübra Güran Yiğitbaşı ve protokol üyeleri İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığında görev yapan teşkilat mensuplarıyla bayramlaştı. Heyet ardından Hava Şehitliğini ziyaret etti.

 

 

 

 

Please follow and like us:
Pin Share