DÜNYA MAGAZİN

78. ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ ADAYLARI AÇIKLANDI

Sarah Jessica Parker ve Taraji P. Henson, adayları Instagram canlı yayınından duyurdular…

Televizyon ve film dünyasının en iyilerini kutlayan Altın Küre Ödülleri, bu yılın adaylarını duyurdu. Karantina sürecinde izlediğimiz eski ve yeni dizileri gördüğümüz listede önde gelen yapımlardan biri altı ödül adaylığı ile ‘Mank’ oldu. Daha sonra 5 ödülle ‘The Trial of the Chicago 7’ yapımını gördüğümüz listede, televizyon kategorisinde ise ‘The Crown’ altı ödül ile seriler arasında spot ışıkları arasına yerleşti. Geçtiğimiz sene Altın Küre Ödülleri’ne damgasını vuran ‘Schitt’s Creek’ ise yeniden 5 ödül adaylığı alarak, başarısına başarı katmış oldu.

Geçtiğimiz sene kolon kanseri mücadelesinin ardından 43 yaşında hayatını kaybeden Chadwick Boseman, 78. Altın Küre Ödülleri’nde Netflix filmi ‘Ma Rainey’s Black Bottom’ ile bir onur adaylığı aldı. Tina Fey ve Amy Pehler’ın dördüncü defa sunucu olarak görüleceği Altın Küre Ödülleri, öngörülerin üzerine sanal olarak 28 Şubat’ta gerçekleşecek.

Carol Burnett Yaşam Boyu Başarı Ödülünü alacak olan televizyon öncüsü Norman Lear’ın yanı sıra sektöre olağanüstü katkıları sebebiyle Cecil B. deMille ödülü Jane Fonda’ya takdim edilecek. Instagram canlı yayını üzerinden Sarah Jessica Parker ve Taraji P. Henson tarafından açıklanan 78. Altın Küre Ödülleri adaylarını aşağıda görebilirsiniz…

TELEVİZYON

TELEVİZYON DİZİSİNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU (MÜZİKAL VEYA KOMEDİ)

  • Don Cheadle – “Black Monday”
  • Nicholas Hoult – “The Great”
  • Eugene Levy – “Schitt’s Creek”
  • Jason Sudekis – “Ted Lasso”
  • Ramy Youssef – “Ramy”

 

TELEVİZYON DİZİSİNDE EN İYİ KADIN OYUNCU (MÜZİKAL VEYA KOMEDİ)

  • Lily Collins – “Emily in Paris”
  • Kaley Cuoco – “The Flight Attendant”
  • Elle Fanning – “The Great”
  • Jane Levy – “Zoey’s Extraordinary Playlist”
  • Catherine O’Hara – “Schitt’s Creek”

 

TELEVİZYON DİZİSİNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU (DRAM)

  • Jason Bateman – “Ozark”
  • Josh O’Connor – “The Crown”
  • Bob Odenkirk – “Better Call Saul”
  • Al Pacino – “Hunters”
  • Matthew Rhys – “Perry Mason”

 

TELEVİZYON DİZİSİNDE EN İYİ KADIN OYUNCU (DRAM)

  • Olivia Colman – “The Crown”
  • Jodie Comer – “Killing Eve”
  • Emma Corrin – “The Crown”
  • Laura Linney – “Ozark”
  • Sarah Paulson – “Ratched”

 

MİNİ DİZİ VEYA TELEZİYON FİLMİNDE EN İYİ ERKEK OYUNCU

  • Bryan Cranston – “Your Honor”
  • Jeff Daniels – “The Comey Rule”
  • Hugh Grant – “The Undoing”
  • Mark Ruffalo – “I Know This Much is True”
  • Ethan Hawke – “The Good Lord Bird”

 

MİNİ DİZİ VEYA TELEZİYON FİLMİNDE EN İYİ KADIN OYUNCU

  • Cate Blanchett – “Mrs. America”
  • Daisy Edgar-Jones – “Normal People”
  • Shira Haas – “Unorthodox”
  • Nicole Kidman – “The Undoing”
  • Anya Taylor-Joy – “The Queen’s Gambit”

 

EN İYİ TELEVİZYON DRAM DİZİSİ

  • “The Crown”
  • “Lovecraft Country”
  • “The Mandalorian”
  • “Ozark”
  • “Ratched”

 

EN İYİ MİNİ DİZİ VEYA TELEVİZYON FİLMİ

  • “Normal People”
  • “The Queen’s Gambit”
  • “Small Axe”
  • “The Undoing”
  • “Unorthodox”

 

SERİ, SINIRLI SERİ VEYA TELEVİZYON FİLMİNDE EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

  • Helena Bonham Carter – “The Crown”
  • Julia Garner – “Ozark”
  • Annie Murphy – “Schitt’s Creek”
  • Cynthia Nixon – “Ratched”

 

SERİ, SINIRLI SERİ VEYA TELEVİZYON FİLMİNDE EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

  • John Boyega – “Small Axe”
  • Brendan Gleeson – “The Comey Rule”
  • Daniel Levy – “Schitt’s Creek”
  • Jim Parsons – “Hollywood”
  • Donald Southerland – “The Undoing”

 

EN İYİ TELEVİZYON DİZİSİ (MÜZİKAL VEYA KOMEDİ)

  • “Emily in Paris”
  • “The Flight Attendant”
  • “Schitt’s Creek”
  • “The Great”
  • “Ted Lasso”

 

FİLM

EN İYİ FİLM (MÜZİKAL VEYA KOMEDİ)

  • “Borat Subsequent Moviefilm”
  • “Hamilton”
  • “Music”
  • “Palm Springs”
  • “The Prom”

 

EN İYİ FİLM (DRAM)

  • “The Father”
  • “Mank”
  • “Nomadland”
  • “Promising Young Woman”
  • “The Trial of the Chicago 7”

 

EN İYİ FİLM (YABANCI DİL)

  • “Another Round,” Danimarka
  • “La Llorona,” Guatemala/Fransa
  • “The Life Ahead,” İtalya
  • “Minari,” Amerika Birleşik Devletleri
  • “Two of Us,” Fransa/Amerika Birleşik Devletleri

 

EN İYİ FİLM SENARYOSU

  • Emerald Fennell – “Promising Young Woman”
  • Jack Fincher – “Mank”
  • Aaron Sorkin – “The Trial of the Chicago 7”
  • Florian Zeller, Christopher Hampton – “The Father”
  • Chloe Zhao – “Nomadland”

EN İYİ ORİJİNAL FİLM ŞARKISI

  • “Fight for You” – “Judas and the Black Messiah”
  • “Hear My Voice” – “The Trial of the Chicago 7”
  • “IO SI (Seen)” – “The Life Ahead”
  • “Speak Now” – “One Night in Miami”
  • “Tigers & Tweed” – “The United States vs. Billie Holiday”

 

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (FİLM)

  • Sacha Baron Cohen – “The Trial of the Chicago 7”
  • Daniel Kaluuya – “Judas and the Black Messiah”
  • Jared Leto – “The Little Things”
  • Bill Murray – “On the Rocks”
  • Leslie Odom, Jr. – “One Night in Miami”

 

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (FİLM)

  • Glenn Close – “Hillbilly Elegy”
  • Olivia Colman – “The Father”
  • Jodie Foster – “The Mauritanian”
  • Amanda Seyfried – “Mank”
  • Helena Zengel – “News of the World”

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU (MÜZİKAL VEYA KOMEDİ)

  • Sacha Baron Cohen – “Borat Subsequent Moviefilm”
  • James Corden – “The Prom”
  • Lin-Manuel Miranda – “Hamilton”
  • Dev Patel – “The Personal History of David Copperfield”
  • Andy Samberg – “Palm Springs”

 

EN İYİ FİLM (ANİMASYON)

  • “The Croods: A New Age”
  • “Onward”
  • “Over the Moon”
  • “Soul”
  • “Wolfwalkers”

 

EN İYİ ERKEK OYUNCU (DRAM)

  • Chadwick Boseman, – “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • Riz Ahmed – “The Sound of Metal”
  • Anthony Hopkins – “The Father”
  • Gary Oldman – “Mank”
  • Tahar Rahim – “The Mauritanian”

 

EN İYİ KADIN OYUNCU (DRAM)

  • Viola Davis – “Ma Rainey’s Black Bottom”
  • Andra Day – “The United States vs. Billie Holiday”
  • Vanessa Kirby – “Pieces of a Woman”
  • Frances McDormand – “Nomadland”
  • Carey Mulligan – “Promising Young Woman

 

EN İYİ KADIN OYUNCU (MÜZİKAL VEYA KOMEDİ)

  • Maria Bakalova – “Borat Subsequent Moviefilm”
  • Kate Hudson – “Music”
  • Michelle Pfeiffer – “French Exit”
  • Rosamund Pike – “I Care A Lot”
  • Anya Taylor-Joy – “Emma”

EN İYİ ERKEK OYUNCU (MÜZİKAL VEYA KOMEDİ)

  • Sacha Baron Cohen – “Borat Subsequent Moviefilm”
  • James Corden – “The Prom”
  • Lin-Manuel Miranda – “Hamilton”
  • Dev Patel – “The Personal History of David Copperfield”
  • Andy Samberg – “Palm Springs”

EN İYİ YÖNETMEN

  • David Fincher – “Mank”
  • Regina King – “One Night in Miami”
  • Aaron Sorkin – “The Trial of the Chicago 7”
  • Chloe Zhao – “Nomadland”
  • Emerald Fennell – “Promising Young Woman”

 

EN İYİ ORİJİNAL MÜZİK

  • “The Midnight Sky”
  • “Tenet”
  • “News of the World”
  • “Mank”

 

Please follow and like us:

Comment here