MÜZİK-SİNEMAYAŞAM

MEYDAN DA SİNEMA

ZAFER MEYDANI’NDA AÇIK HAVADA SİNEMA KEYFİ

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatlarıyla yaz etkinliklerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Arabada sinemanın ardından açık havada sinema etkinliği vatandaşların katılımları ile gerçekleşti.

Zafer Meydanı’nda yapılan “Minderini Al Sinemaya Gel” vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Çocuklar, Hz. Muhammed’e ilk inananlardan siyahi bir köle olan Bilal-i Habeşi’nin özgün hikâyesinin anlatıldığı çeşitli ödüller alan ‘Özgürlüğün Sesi Bilal’ filmini ilgi ile izledi.

‘ÖZGÜRLÜĞÜN SESİ BİLAL’ FİLMİ İLGİ İLE İZLENDİ

Sosyal belediyecilik anlayışıyla vatandaşların her türlü ihtiyacına cevap vermeye çalışan belediye, Afyonkarahisarlılara sinema keyfi yaşattı. Patlamış mısır, kek ve meyve suyu gibi ikramların yapıldığı etkinliğe özellikle çocuklar ve gençler yoğun ilgi gösterdi. Açık alan etkinlikleri ile yaz gecelerinde keyifli vakit geçiren vatandaşlar her yıl birbirinden farklı etkinlikleri kendileri ile buluşturan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti.

SİNEMA ETKİNLİKLERİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Vatandaşlar ile “Özgürlüğün Sesi Bilal” filmini izleyen Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar; “Tarih şehri Afyonkarahisar’ımız düzenlediğimiz etkinlikler ve sanatla da anılacak. Afyonkarahisar Belediyesi Yaz Etkinlikleri kapsamında Zafer Meydanı’nda halkımız kültür ve sanatsal faaliyetlerle buluşturmak adına faaliyetlerimiz sürüyor. Vatandaşlarımız sinema keyfini il meydanımızda yaşadı. Özgürlüğün Sesi Bilal Filmini Afyonkarahisarlı hemşehrilerimizle buluşturmanın sevinci içindeyiz. Minderini al gel adlı etkinliğimiz ile vatandaşlarımızın hoş vakitler geçirmesini hedefliyoruz. Belediyemiz Kültür sanat etkinliklerimiz belirlenen takvim dâhilinde yapılmaya devam edilecek. Önümüzdeki günlerde de vatandaşlarımıza birbirinden güzel etkinlikler sunmaya devam edeceğiz. Sanat şehri olma yolunda ilerleyen Afyonkarahisar’ımız da böyle etkinliklerle vatandaşlarımızın yanında olan Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’e teşekkür ediyorum.”dedi.

Please follow and like us:
Pin Share

Comment here