YAŞAM

KENDİ ELİNİZLE ŞİRKETİNİZİ BATIRMAYIN BEYAZ BELGE DANIŞMANLIK

Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren Beyaz Belge Genel Müdürü Resul Sündük, ticari işletmelerin ekonomik açıdan batmaması gerektiğini söyledi.
Ticari işletmelerin 6 farklı konuda önemli bilgilere sahip olması gerektiğini ifade eden Resul Sündük, ticari işletmelerin bu 6 farklı konudaki bilgisizlikleri s onucu kapandığını vurguladı.
Beyaz Belge Genel Müdürü Resul Sündük, ticari işletme sahiplerine seslenerek, “İşletmelerinizin kısa sürede kapanmaması için ya bu 6 farklı konuda eğitim alın ya da bu konularda danışmanlık hizmeti alın” dedi.

İŞLETMELERİN EĞİTİM ALINMASI GEREKEN KONULAR

Ticari işletmelerin kapanmaması için almaları gereken eğitim konularına da açıklık getiren Resul Sündük, şunları söyledi:
“Ticari İşletmelerimiz ekonomik açıdan batmasın. Ticari işletmelerimiz 6 farklı konuda bilgili olmazlarsa kapanması kaçınılmazdır.

Şöyle ki;
1.İnsan kaynakları yönetimi: Bu konuda uzman olmayan işletmeler doğru işe doğru kişi almaz ve aldığı personellerden verim elde edemezler.
2.Finans yönetimi : Bu konuda uzman olmayanlar ihtiyaçlarını yanlış belirleyip ya ihtiyaç dışında makine ekipman alır yada ihtiyaç dışı personel alarak sıkıntı yaşarlar.
3.Satış pazarlama yönetimi: Bu konuda bilinçli olmayanlar doğru pazar araştırmasını yapamayıp hedef kitlesini yanlış belirleyeceği için yanlış reklam yönetimine para harcamış olurlar
4.Üretim yönetimi: Bu konuda bilinçli olmayanlar stok yönetimini doğru ayarlayamazlar ya ürün satış dönemini doğru hesaplayamadığı için yanlış zamanda hammadde alır ve elinde kalmış olur yada hızlı satış döneminde elinde ürün olmadığı için para kazanamamış olur
5.Genel yönetim: Bu konuda bilinç yoksa hiyerarşik yapıyı doğru kuramaz ve bütün elindeki doğru imkanlar olsa bile her vakit personel huzuru olmayacağı için işler yürümez
6.Devlet destekleri yönetimi: Devletimizin sunmuş olduğu çok sayıdaki hibe destekleri kullanamayan işletme yerinde saymaya mahkum kalır.

Eğer bir Ticari işletmeniz varsa, ya bu konularda okuyarak eğitim alın ya da danışmanlık hizmeti alın.” dedi

Please follow and like us:
Pin Share

Comment here