NE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

ULUÇAY “ORMANYA TURİZME KATKI SAĞLAYACAK”

Uluçay’ın ormanya ve minik çiftçiler projesi doğa turizmine katkı sağlayacak

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay gerçekleştirdiği projeleri arasında yer alan Ormanya ve Minik Çiftçiler projeleri ile ilgili açıklamada bulundu. Uluçay yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın yeşil dokusunu güçlendirmek ve çocukları tarımla buluşturmak amacıyla iki önemli projeyi hayata geçireceklerini belirtti.

Uluçay açıklamasında, “Ormanya projemizle her yaştan ziyaretçinin keyifle vakit geçireceği, ailelerin buluşma noktası haline gelecek projemizle doğayla iç içe bir mekânı hizmete alarak şehrimizin doğa turizmine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Aynı zamanda Saraydüzü Kamp Alanı bölgesine yeni yaşam alanları ilave ederek ziyaretçilerimizin mutlu vakit geçirmelerini sağlayacağız. 500.000 m2 alan üzerine kurulacak olan ormanya projemiz içerisinde ekim dikim alanları, kamp alanları, atv parkuru, paintball parkuru, kır lokantası, doğa oteli, gözlem alanı, oyun parkları, piknik alanları ve terapi ormanı da yer alacak.

Bir diğer projemiz olan minik çiftçiler projemiz ise çocuklarımıza şehir hayatından uzak, gerçek bir köy ortamı hissiyatını yaşayacakları mekanlar yapacağız. Burada geleceğimizin mimarı çocuklarımız organik besinler ve tarımsal faaliyetler eşliğinde güzel bir zaman geçirecekler” dedi.

Uluçay sözlerine şöyle devam etti; bu projelerimiz sadece çevre ve tarımı desteklemekle kalmayacak, aynı zamanda Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin yaşam kalitesini de artıracak. Ayrıca, bu tür projelerin çocuklarımızın doğaya ve tarıma olan ilgisini artırarak gelecek nesillerimizin çevre duyarlılığını da artıracağına inanıyorum dedi.

Please follow and like us:
Pin Share