NE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

CHP KÖKSAL” PROBLEMLER BİZİMLE ÇÖZÜLECEK

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’da belli başlı sorunların süregeldiğine dikkat çekerek yoksulluk, işsizlik ve trafik gibi problemlere yönelik projeler ürettiklerini ve başkan seçilmesi halinde şimdiye kadar yaşanan tüm mağduriyetlerin giderileceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, adaylık sürecinde gerçekleştirdiği ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor. Esnaflarla sık sık bir araya gelen Köksal, kendisine iletilen şikayet ve önerileri dinleyerek çözümlerini sunuyor.

EKONOMİK DARBOĞAZ BİZİMLE SON BULACAK

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’ın ve tüm Türkiye’nin öncelikli sorunlarından birinin ekonomik dar boğaz olduğuna dikkat çekerek başkan seçilmesi halinde üreteceği projeleri anlattı. Yoksullukla mücadele kapsamında ortaya koyduğu projeleri anlatan Köksal, şöyle konuştu: “Ekonomik durumu iyi olmayan, dar gelirli vatandaşlarımız var. Evine gıda maddesini alamıyor, buzdolabı boş. O vatandaşlarımız belediyeden kendilerine bir yardım eli uzanmasını istiyor. Emekli vatandaşlarımız var. Gerçekten şuan emeklilerin maaşları oldukça düşük. En düşük emekli maaşı 10 bin TL. Ama onun altında da geliri olan emeklilerimiz var. O insanlar şu anda diyor ki biz gidip dışarıda yemek yiyemiyoruz. Bir çay bile içemiyoruz. Gerçekten evimize bir gıda maddesi alırken market market geziyoruz. Pazar ucuzlar mı diye akşamüzeri pazara çıkıyoruz. Ve biz evimizi geçindirmekte zorlanıyoruz. Hele hele kirada oturuyorsak belediye bize yardım etsin biz ömrümüzün şu demlerinde rahat yaşayalım istiyorlar. Hepsine elimizi uzatacağız. Bu sorunların hepsinin üstesinden geleceğiz. Zafer Kart projemizle, ücretsiz kurslarımızla, istihdam planlarımızla hepsini aşacağız.”

İŞ KOLLARI GENİŞLETİLECEK, KADIN İSTİHDAMINI DESTEKLEMEK İÇİN KREŞLER AÇILACAK

Sahada gözlemlediği kadarıyla toplumun her kesiminin belediye tarafından çözülebilecek, hafifletilebilecek sorunları olduğuna dikkat çeken Köksal, “Öğrenciler sosyal hayatın yetersizliğinden şikayetçiler. Kadınlar,‘yeşil alan yok çocuklarımızla birlikte zaman geçirebileceğimiz alanlarımız yok’ diyorlar, iş istiyorlar. Çalışmak isteyen kadınlarımız var. İş bulamıyor. İş bulsa çocuğunu gönderebileceği bir kreş bulamıyor. Evde üretim yapan kadınlar ürettikleri o ürünleri satacak pazar bulamıyor. Esnafımız keza belediyenin kendileri ile rekabet etmesinden dolayı çok ciddi anlamda şikâyetçi. İş insanları yatırım yapmak istiyor ama kendilerine arsa tahsisi yapılmamasından dolayı şikayetçiler. Yeteri kadar fabrika yok. Tek iş kolumuz mermer orada da herkes çalışamıyor maalesef. Yeni iş kolları açılması gerekiyor. Sosyal hayatın gelişmesi gerekiyor. İnsanların aileleri ile eşiyle dostuyla çoluğu çocuğuyla komşuları ile zaman geçirebileceği alanlar gerekiyor. İşte bu yüzden biz de projelerimizi bu bakımdan ortaya koyduk.”dedi.

TRAFİK VE OTOPARK ARTIK MAĞDURİYET OLUŞTURMAYACAK

Afyonkarahisar’da çok ciddi bir trafik ve otopark sorunu olduğuna vurgu yapan Başkan Adayı Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Trafikte çile çektiren değil çözüm üreten bir belediye olacağız. Bunu da kent ulaşımı konusunda bilim adamlarının hazırlayacağı planlarla yapacağız. 5 yıllık, günü kurtarmaya yönelik planlar programlar değil uzun vadeli mastır planları gerekiyor. Mesela otopark alanlarının yapılması gerekiyor. Kurra Camii’nin yanındaki yer yıkılmıştı. Otopark yapılmadı. Oraya acilen bir katlı otopark ihtiyacı var. 2. Belediye şehir çarşısı var. Onun altına katlı otopark yapacağız. Üstüne de iş yerleri yapacağız. Oradaki esnaflarımız mağdur edilmişti. Ne yazı ki haklarını alamadılar. Çok düşük bedeller çıkartıldı. O esnaflarımızı da çağıracağız. Onlarla oturup konuşacağız. Helalleşeceğiz. Onlara iş yerlerini vereceğiz. Orası onların ekmek teknesiydi. Ellerinden 3 kuruş verilerek alınmak istendi. Onların da mağduriyetini gidereceğiz. Altına da katlı otopark yapacağız. Belirli noktalara battı çıktılar yapılacak.”

KÖKSAL’DAN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım ve şehit annelerimiz olmak üzere, emekçi, cefakar, çalışkan kadınların gününü kutladığını belirten Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm dünyadaki ve ülkemizdeki cefakar, emekçi, çalışkan kadınların hakkettikleri değere kavuşmalarını diliyor, iş ve sosyal hayatında baskı ve şiddet gören kadınlarımıza uygulanan zulmün son bulmasını umuyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım ve şehit annelerimiz olmak üzere tarihe iz bırakmış tüm kadınların, geçmişten günümüze kadar isimleri değişse de kaderleri değişmeyen baskılanmış, hor görülmüş, zulmedilmiş kadınların, her şeye rağmen eğitimde, sporda, sanatta kendini kanıtlamış kadınların, iş hayatında, teknolojide, girişimcilikte başarıyı kovalayan kadınların, emeğin ve cesaretin timsali olmuş kadınların gününü kutluyorum.”

Please follow and like us:
Pin Share