AYDEMİR KURTKÖŞE YAZARLARIKÜLTÜR-SANATNE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

ÜÇ DİYALOG!…VE İRLANDALILAR!..

ÜÇ DİYALOG!…VE İRLANDALILAR!…

 

-Hacı sen bu yaştan sonra Ak Particilik oynuyorsun ama Seninkilerin bu sefer işi zor gibi.  

– Niye patron ne alaka?

-Yahu sen eskiden bunlara kızmıyor muydun? Ne oldu da saf değiştirdin anlamadık seni valla.

-Patron ben saf değiştirmedim bu BİR. İkincisi, aday çok güzel bir insan ve çok seviyorum. ÜÇ. Her partinin yanlışı olduğu kadar Ak partinin de yerelde yanlışları var ve olabilir. Ben neredeyse 30 yıllık bir gazeteci olarak çok doğal eleştiririm. Kimse mükemmel değildir ben de dâhil. Hatta belediye meclis üyeliklerinde hatalar olduğunu açık yüreklilikle söyledim ki kimse cesaret edipte dillendiremediler bile yani… DÖRT. Ben tercih yaptım. Dikkat et Tercih yaptım. Herkes fikir, parti ve düşüncelerini değiştirebilir. Çok doğal bu..

Zig-zag yapmadım. Hayatımda sadece 2014 yerel seçimlerde bağımsız aday oldum. O dönem (MHP) Fatih Çetinkaya lehine çekildim. Hiçbir siyasi partiye üyeliğim yok şu an valla. Ve bu dönem ciddi anlamda Hüseyin beyin

( ULUÇAY) Afyona çok iyi geleceğini biliyorum. Kendisine de ben size karşı aday olup ta bin, iki bin, oy alıp ta zarar vermek istemiyorum. Dedim. Bunu söylerken hiçbir menfaatimin ve beklentimin olmadığını, şahit olan İl Yönetim Kurulu başkanları da vardı. Hüseyin Bey bana abi çok teşekkürler deyip beni onurlandırdı.  Şehrin menfaatleri icabı tarafımı ondan yana bu dönem açık açık koydum. Hem unutma!.. İyi Partiden Mahmut Bey Ak partiye geçince laf etmiyorsun, O dönemin Genel başkanı Kılıçdaroğlu, İyi parti mecliste gurup kursun diye Vekil Burcu Köksal da dâhil 15 CHP’ li vekili, İyi partiye ağlaya ağlaya gönderirken, laf etmiyorsun sonra benim tercih hakkıma laf ediyorsun öylemi ??

———————————————————-

-Abi Topuklu efe için ne diyorsun maşallah anketlerde birinci çıkıp hatta maçı aldık diye seviniyorlar şimdiden.?

-İyi de maç bitmedi ki be oğlum Geçen dönemlerde de bazıları erken kutlama yapmışlardı Sonra sükûtu hüsran yaşadılar.

-Yok abi bu sefer kesin artık.. Millet bıktı bunlardan artık. Bu sefer olacak artık.

-Bak dereyi görmeden paçaları sıvama. Siyaset bu adamı bir kaşık suda boğuverirler. Ne olduğunu anlamazsın ona göre.

– Yok, be abi sen boşuna gazetecilik yapmışsın. Bu iş bitti.

– Peki, göreceğiz o zaman neler olacak?

————————————————-

-Bizim kız ne diyon bu işe burcu vekil işi götürdü gibi?

-Kız hatçe valla bizim dünürler ölsek onlara vermeyoz diyorlar. Sen işi götürdü deyon?

-İyi de kadın valla tarlalarda, kahvelerde, her yerde gı? Geçen fırında ekmek pişiriyomuş valla.

-Yav he he..Her dönem oluyo onlar. Hem bizim afiyon  koministlere valla vermez bak. Ona göre..

-Eyi bakam sen kime vericen gı oyunu?

– Hatçe son gün anamlarla beraber gitcez. Böyükler ne derse o olur, bizim evde gı..

Diye gidiyor kadınlar ve Erkekler  arası diyaloglar sevgili okurlar..

Hiç bozmadım. Hiç Türkçeye de dokunmadım. Tam olarak diyalog bu yeminle))

Ak Partinin adayı Hüseyin Uluçay tam gaz devam ediyor projelerini anlatmaya ve nereye gitse miting gibi kalabalıklar oluyor. Şahsen diğer adayların çalışmalarını neredeyse hiç görmüyorum ve bir tespitim de şu Bazı mahallelere nerdeyse hiç girilmedi diyebilirim. Bir tanesi de bizim mahalle..

Partinin tüm dava adamları Bakanından tutunda, çaycısına kadar, vekilinden tutunda, iş adamı ve üst derece insanlar bu seçimin önemini kavramış adeta tek yürek tek ses koşturuyorlar sahada.. En çokta “AK PARTİ SKM” bölümü neredeyse hiç uyumuyor diyebiliriz. En çokta korkulan konu geçen dönem Bolvadin de yaşanan “Fatih Kayacan” krizinin bu sefer de Sandıklı da vuku bulunmasından dahası parti dışı kalan Eski başkan “Mustafa Çöl” olayından çekiniliyor tekrar aynı şey yaşanır mı diye.. Ama Cumhurbaşkanının net kararı var. Tekrar seçilirseniz ve partiye gelmeye çalışırsanız öyle bir dünya yok dedi REİS.. Yani aday gösterilmiyorsun. Sonra bağımsız veya başka bir partiden aday oluyorsun. Seçimi hasbelkader kazanıp takdir görmediğin partiye tekrar gidip bakın ben kazandım Hadi reis bana rozet taksın diyorsun. Yok öyle bir dünya dedi reis o kadar…

AK PARTİ İRLANDALILARI..

Neyse bazı Ak partilileri yani İRLANDALI CİNSLERİ ne hikmetse yerel seçim çalışmalarında göremiyoruz NEDEN?

Size birileri ne vaat etti de Siz sözde Ak Partili gibi gözüküp te başka adaya çalışıyorsunuz? İsim vermek istemem. Bizde tespitli.. Ama bu yazımla birlikte onlar kendilerini çok iyi biliyorlar. Dikkat ederseniz çoğulcu konuşuyorum. Yani birkaç kişi değil Baya kalabalıklar. Madem dava adamısınız ne diye başka adayın başka partinin sabah kahvaltısında boy gösteriyorsunuz veya resim çekilince nefretle bakıyorsunuz. DERHAL AÇIKLAYIN. Bazıları şimdi bana sen daha dün katıldın ne hesabı soruyorsun diyebilir. Haşa ben hesap vermiyorum baya da HESAP SORUYORUM Biz buna MÜNAFIKLIK diyoruz Peki siz ne diyorsunuz? Erkmen de hangi bağ evinde hangi adayın masaya yatırılıp yeni dönemde onunla birlikteyiz kararı alındı? Pekiiii o bağ evi kimin acaba??? Hadi onu da geçtim. İnşallah bu sefer kaybederler de akılları başlarına gelir diyen meşhur büyüğümüz kim acaba? Neyse o da bizde saklı. Zamanı gelince onun taa yüzüne bağırırız inşallah.. Belgeleriyle delilleriyle.. Madem dava adamı olunacak ve uzman insanlarla yola çıkılacak, o zaman YA ALLAH YA BİSMİLLAH denip verilen görevleri, yüksünmeden, burun kıvırmadan ve inanarak yapmak davanın gereğidir diye düşünüyorum Tabi ki bir karşılık beklemeden dimi??? Dahası şuna inanmak lazım. Fırtına da gemiyi en son Kaptan terk eder dimi?  Peki ilk önce kim terk eder ???

Neyse kalın sağlıcakla afiyetle sağlıkla Her zaman dediğim gibi kendinize lütfen çok iyi davranın. Sizden başka yok unutmayın Çünkü çok önemlisiniz ..

 

 

 

 

 

 

 

Please follow and like us:
Pin Share