NE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

FİZİK TEDAVİ HASTANESİ TAMAM

AK Parti milletvekilleri duyurdu; 100 yataklı FTR hastanesinin halesi yapıldı

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne yapılacak yeni ek binanın ihalesi yapıldı, yakında sözleşmesi yapılacak. Müjdeyi, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan verdi.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne yeni ek bina yapılıyor. Cumhuriyetin 100. yılında 100 yataklı olması planlanan hastanenin İhalesi yapıldı. Yakın zamanda da sözleşme imzalanacak. Hastane tamamlandığında Afyonkarahisar başta olmak üzere çok sayıda ile hizmet verecek.

Tam donanımlı olacak, mevcut hastaneye ek olarak yapılacak

Konuya ilişkin bir açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Dr. Hasan Arslan “100 yataklı Fizyoterapi Rehabilitasyon hastanesi 20.800 metre² kapalı alana sahip olacak böylelikle Afyonkarahisar başta olmak üzere bölgemizdeki illere hizmet verecek. Hastanemizin içerisinde muayene odaları, VIP muayene odaları, kafeterya, CPR, enjeksiyon odası, kemik dansitometre, tanısal ultrosonografi ve EMG bulunacak. Projedeki hidroterapi ve masaj ünitelerinde; erkek ve kadın kullanımlarına ayrı ayrı sunulan giyinme, soyunma, duş ve dinlenme alanlarıyla birlikte, 4 su içi egzersiz havuzu, 4 kaplıca havuzu, 2 girdap banyosu, 6 VİP kaplıca havuzu, 4 masaj salonu yer alacak. AFSÜ FTR Hastanesinin 17 adet rehabilitasyon ünitesiyle hizmet vermesi planlanıyor. Bunlar; Nörolojik Rehabilitasyon Ünitesi, Robotik Rehabilitasyon Ünitesi, Pediatrik Rehabilitasyon Ünitesi, Ortopedik Rehabilitasyon Ünitesi, El Rehabilitasyonu Ünitesi, Kardiyopulmoner Rehabilitasyon Ünitesi, Elektroterapi Ünitesi, İzokinetik Dinamometre Ünitesi, Denge Rehabilitasyonu Ünitesi, Sanal Gerçeklik Rehabilitasyonu Ünitesi, İş Uğraşı Tedavi Ünitesi, Ergoterapi Odası, Konuşma Terapisi Ünitesi, Lenfödem Rehabilitasyon Ünitesi, Mesleki ve Fonksiyonel Rehabilitasyon Ünitesi, VIP Rehabilitasyon Ünitesi ve Transkranial Manyetik Stimülasyon odasıdır. Afyonkarahisarlı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun” dediler.

 

 

Please follow and like us:
Pin Share