KÜLTÜR-SANATNE-NEREDE-NASILTURİZM-SAĞLIKYAŞAM

 PROFESYONEL DOKUNUŞ “ZÜMRÜT YAPI YÖNETİM”

İlimizde hizmet veren ve ilklerin hep öncüsü olan ZÜMRÜT YAPI YÖNETİM apartman, site ve tesislerin profesyonel yönetim anlayışına yeni bir soluk getiriyor. Kurum sahibi Erdoğan Özkaraduman ilimizde yeni açılan ve tamamen profesyonel bir anlayışla BİNA, SİTE, TESİS YÖNETİMİ,TESİS TEMİZLİĞİ ASANSÖR BAKIMI, AİDAT TOPLANMASI,BİNA ARIZA VE ONARIMI,FATURA ÖDEMELERİ,HAVUZ BAHÇE PEYZAJ DÜZENLEMELERİ,AYLIK, YILLIK, GELİR GİDER PUSULALARININ DÜZENLEMESİ konularında uzman ekipleriyle her daim hizmette olduklarını söyledi..

Konu hakkında bilgi veren Erdoğan Özkaraduman” Biliyorsunuz Daimi Yönetim 634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu, 4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu, 5510 Sayılı Sosyal Sigortalar Kanunları ile birlikte apartman ve sitelerle ilgili birçok mevzuatlara sahip uzman kadrosu ile hizmet verilmesi zorunlu hale gelmiştir. İşte tam burada biz ve zümrüt yapı yönetim olarak devreye giriyor ve bu zor yolculuğu sizlerle birlikte başarıyoruz.

Şirketimiz toplu yaşam alanları olan apartman ve sitelerdeki tüm teknik konuların çözümünde yoğun bilgiye sahiptir.

Ayrıca toplu yaşam alanlarında komşuların birbiri ile olan ilişkilerine zarar gelmemesi için her daim şeffaf, adaletli ve mevzuatlara uygun bir yönetim tarzı benimsemiştir.

Bütçenizi en etkin şekilde şeffaf yönetiriz. Binanın aidat düzenini sağlar, kasanızı en doğru şekilde yönetir ve profesyonelce mevzuata uygun raporlarız. Online hesap takibi ile hesap hareketlerinizi görebilir, duyuruları takip edebilirsiniz.

Kat mülkiyeti kanunu ve medeni kanun yönetmeliğine uygun olarak apartman ve siteleri yönetmekteyiz.

Apartman Yönetimi Son yıllarda yüksek yapılaşma ile birlikte, kat malikleri ve kiracıların çeşitli nedenleri de olması sebebiyle bina yöneticilik görevine vakit ayıramamaktadırlar. Bu nedenle kat malikleri apartman yöneticilik görevini üstlenmekten her zaman kaçınmaktadırlar. Şirketimizin sağlamış olduğu mali, teknik ve insan ilişkileri hizmetleri sayesinde bina sakinleri bu iş yükünden kurtulmaktadırlar.

Tüm apartman sakinlerinin istek, görüş ve şikâyetlerini dinleyip, hakkaniyet çerçevesinde yönetimin sağlanması ve komşuluk ilişkilerinin bozulmamasını sağlamak. Apartman toplantı zamanının Kat Mülkiyeti Kanununa göre usulünde ve zamanında yapılması ve tebliğ edilmesi. Toplantıda alınan tüm kararların eksiksiz yerine getirilip, binaya ait defterler kayıtlarının tutulması ve saklanması ve Özellikle firmamızın en dikkat ettiği konuların başında, apartman bünyesinde çalışan görevli personelin (kapıcı, güvenlikçi, temizlikçi) SGK kanunları çerçevesinde ücret bordrolarının ve kıdem tazminatı konularının, hassasiyet içerisinde yerine getirilmesi ve takibi sıkı yaparız.

Apartman kat malikleri kurulunda seçilmiş denetçilere, diledikleri zamanlarda istenilen tüm evrakların teslimi. Yıllık apartman işletme projesinin (tahmini bütçe) hazırlanıp kat maliklerine tebliğ edilmesi. İşletme projesinde belirtilen avans aidatların her ay toplanıp, elektrik, su, asansör ve apartman görevlisi (kapıcı, güvenlik vb.) gibi diğer ödemelerinde yapılması. Apartman aylık gelir ve gider kayıtlarının tüm kat maliki ve kiracılara ulaştırılması. Aidatların apartman adına açılmış veya açılacak olan banka hesabı üzerinden tahsili yapılıp, gerekli tüm ödemeler banka üzerinden yapılması. Belediye ve ilgili tüm kuruluşlarda apartmanın tüm işlemlerinin yapılması. Binada bulunan görevli personelin ihtiyaç, şikayet ve diğer tüm konularının takibi. Apartman alacakların takibi ve avukatlık hizmetlerinin sağlanması. Apartmandaki asansör, elektrik, tüm doğalgaz sistemleri, kanalizasyon, hidrofor, su sistemleri, çatı, baca, jeneratör, yangın söndürme cihazları ve yalıtım sorunları ile tüm apartmanın ana kullanım sahası içerisinde bulunan her şeyin hızlı bir şekilde tamiratının yapılması, temizlenmesi, aylık ve yıllık bakımlarının tarafımızca seçilmiş uzman firmalar vasıtasıyla, apartman menfaatlerine en uygun şekilde anlaşma yapılıp, rutin bakımlarının yapılması. Apartmanın güvenlik elemanları ve güvenlik sistemleri ile, temizlik, bahçe peyzaj bakımı gibi diğer tüm hizmetler için çeşitli lisanslı firmalardan tekliflerin alınması, değerlendirilmesi ve yapılacak olan bütün sözleşmelerin takibi.Periyodik olarak apartmanın haşere ilaçlarının yapılması. Yangın söndürme tüpleri, doğalgaz kazanı, su deposu ve bacanın yılda en az bir kez mutlak suretle bakımlarının yapılmasını sağlamak.

Dış cephe mantolama ve asansör gibi büyük işlerin yapımında teklifler alınması, sözleşme kontrolü gibi apartman menfaatine en uygun işlerin yapımı aşamasında kat maliklerine sunulması. Su, elektrik, doğalgaz gibi aboneliklerin bina yönetiminin adına geçirilmesi için işlemlerinin yetkili kuruluşlardan yapılması. Apartmanı ilgilendiren tebligatların kabul edilip, gerektiğinde kanunen açılmış davalara avukat aracılığı ile katılıp, gerekli bilgileri kat maliklerine verilmesi konularında ZÜMRÜT YAPI YÖNETİM olarak bizi mutlaka tercih edin diyoruz.

ERDOĞAN ÖZKARADUMAN İRTİBAT NO: 05541135764- 05052235403

Mail: ozkaradumanerdogan@gmail.com

Please follow and like us:
Pin Share